При цьому такий вплив є тільки у самців певного виду мишей, пише JEM.

Читайте також: Хворобу Альцгеймера навчилися передбачити за 30 років до перших симптомів

У пацієнтів з хворобою Альцгеймера спостерігаються зміни в їх кишковому мікробіомі. Вчені виявили, що кишкові бактерії можуть впливати на розвиток цих симптомів у гризунів.

Хвороба Альцгеймера – причини виникнення
Це захворювання, яке виникає у людей у похилому віці. Воно характеризується послабленням функцій головного мозку. Через це людина не може піклуватися про себе самостійно – вона потребує постійного нагляду і сторонньої допомоги.

Хвороба Альцгеймера виникає через накопичення в нервових клітинах різного "білкового сміття" (тау-білки та білки бета-амілоїду), яке поступово вбиває нейрони в різних частинах мозку. Їх смерть веде до втрати пам'яті та старечого недоумства.

У новому дослідженні вчені вивчили вплив антибіотиків на мишей з хворобою Альцгеймера під назвою APPS1-21.

Тривале лікування антибіотиками обмежувало утворення амілоїдних бляшок і зменшувало активацію мікроглії у самців мишей.

Щоб довести, що ці поліпшення симптомів хвороби Альцгеймера були викликані змінами в мікробіома кишечника, дослідники пересадили фекалії від звичайних мишей тваринам, яким ввели антибіотик.

Лікування антибіотиками також, ймовірно, змінює активацію мікроглії у мишей-самців, перетворюючи їх на форму, яка допомагає підтримувати здоровий мозок.

Мікроглія – що це?

Це тип імунних клітин в центральній нервовій системі. Мікроглія підтримує здоров'я нейронів. Крім того, що клітини мікроглії прибирають різне сміття і стежать, щоб в мозок не проникала інфекція, вони ще й видаляють на нейронах непотрібні синапси

У різних статей сильно відрізнялася структура мікрофлори кишечника. Тому на самиць гризунів ця терапія не вплинула. Але вчені досі не знають, який саме мікроб відповідає за такий вплив.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.