Американські вчені з 1995-го до 2013 року спостерігали за здоров'ям 290 добровольців, у більшості з яких були родичі, які страждають захворюванням. До кінця експерименту когнітивні здібності погіршилися у 81 учасника, пише Frontiers in Aging Neuroscience.
Читайте також: Що крім здорового способу життя врятує від хвороби Альцгеймера
На МРТ-знімках випробовуваних було помітно, як за 3-9 років до розвитку хвороби зменшилася скронева частка мозку, що відповідає за довготривалу пам'ять.
Хвороба Альцгеймера виникає через накопичення в нервових клітинах різного "білкового сміття" (тау-білки та білки бета-амілоїду), яке поступово вбиває нейрони в різних частинах мозку. Їх смерть веде до втрати пам'яті та старечого недоумства.
У спинномозковій рідині добровольців, які зіштовхнулися з деменцією, виявили підвищений рівень тау-білка, пов'язаного з розвитком хвороби Альцгеймера. Використовуючи комп'ютерне моделювання, вчені з'ясували, що зміни почалися приблизно на 34 роки раніше.
В іншому дослідженні Вчені з Університету Дьюка змогли виявляти хворобу Альцгеймера на ранній стадії. Дослідники стверджують, що маркером розвитку хвороби є специфічні зміни сітківки очей.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.