Тисячі або й мільйони українців потребують лікування медичним канабісом. Про це в ефірі 24 каналу повідомив лікар-онколог Обласного клінічного онкоцентру Кіровоградщини Андрій Гардашніков.

До теми Експерти кажуть, що коноплі можуть полегшити деякі симптоми менопаузи

Чи лікує медичний канабіс біль

За словами експерта, канабіс – не є найпотужнішим засобом проти болю. Для лікування болю є знеболювальні засоби.

Канабіноїди не використовують для лікування хвороби. Вони призначені для лікування симптомів,
– ствердив лікар.

Він зазначив, що в медицині є дуже багато препаратів, які використовують для лікування симптомів. Тобто вони не лікують хворобу, але зменшують важкі ознаки, від яких страждають пацієнти.

У якому вигляді продають медичний канабіс

Україна не має особистого досвіду у продажі канабісу, адже тут досі заборонено використовувати його в медичних цілях. За рекомендаціями NCCN (Національної загальної онкологічної мережі), канабіноїди продають у 2 лікарських формах:

  • таблетки;
  • розчин.

"Щодо використання медичного канабісу у вигляді сигарет для куріння – це не дуже ефективно і правильно. Адже таким способом важко підібрати дозування", – сказав онколог.

Хоча, мені як лікарю все одно яким чином пацієнт з важким захворюванням отримуватиме допомогу. Найголовніше, щоб це було ефективно, безпечно і за рекомендаціями науковців,
– додав Гардашніков.

Різниця між медичним канабісом і коноплями

За його словами, є наркотичні речовини, які суспільство може використовувати з незаконною метою і непередбачуваними наслідками. Але медичний канабіс можна використовувати для лікування пацієнтів.

В такому випадку – це лікарський засіб, у якого є:

  • показання;
  • протипоказання;
  • рекомендації для застосування;
  • певні умови використання таких речовин.

Безконтрольний обіг наркотичних психотропних препаратів – це достатньо небезпечно. Тому є спеціальні бланки рецептів, журнали, нормативні документи (закони, накази, постанови), які регламентують, як правильно і як законно користуватися цими речовинами для лікування пацієнтів.