Існують переконливі докази, що середземноморська дієта захищає від серцево-судинних захворювань. Однак її вплив можна навіть посилити, якщо поєднувати вибір корисних страв з іншими здоровими звичками, характерними для Середземноморського регіону, наприклад, післяобіднім відпочинком та комунікабельністю.

Також на тему: За останні десятиліття кількість людей з високим тиском подвоїлась

Нове дослідження середземноморського способу життя​

В основному такий спосіб життя ведуть мешканці Середземномор'я, і ​​існує мало інформації про його корисний вплив на жителів інших регіонів нашої планети. Тому дослідники вивчили вплив середземноморських звичок на смертність від серцево-судинних захворювань, раку або будь-яких інших причин у 110 799 здорових британців віком від 40 до 75 років.

Усі учасники зареєструвалися в Британському біобанку в період з 2009 по 2012 рік, тому в середньому їхнє здоров'я відстежували протягом 9 років. Для оцінки відповідності учасників до середземноморського способу життя вчені використали 25-бальний індекс MEDLIFE та анкету з питаннями про харчові звички, фізичну активність, спілкування з сім'єю та друзями, сон.

Середземноморський спосіб зменшує ризик смерті

Виявилося, люди, чий спосіб життя найбільше схожий на звички жителів Середземномор'я (включаючи неквапливі прийоми їжі, часте спілкування з сім'єю та друзями, регулярну фізичну активність, міцний сон і так далі), на 28 – 29% рідше страждали від раку та серцево-судинних захворювань.

Що цікаво, ризик смерті від раку знижували всі аспекти середземноморського життя (дієта, фізична активність, товариськість), а від серцево-судинних захворювань – переважно ті, що не були пов'язані з харчуванням.

Таким чином, як повідомили дослідники на конференції Американської кардіологічної асоціації, не тільки здорове харчування, а й інші звички Середземномор'я можуть бути корисними для всіх людей.