Експериментальне лікування, про яке пише EurekAlert, провели чоловікові в Нідерландах, який у віці 30 років отримав гіпоксично-ішемічну травму головного мозку. В результаті у нього діагностували безсонну кому – стан, коли людина втрачає здатність розмовляти й усвідомлено рухатися, одночасно зберігаючи можливість це робити фізіологічно.
Читайте також Травми спинного мозку: знайшли спосіб зменшити шкоду
Впродовж восьми років чоловік перебував в спеціалізованому реабілітаційному закладі, однак змін в його стані та самопочутті лікарі не фіксували. З попередніх досліджень вчені знали, що іноді пацієнти з таким діагнозом можуть на короткий період відновлювати функціональність на тлі прийому препарату проти безсоння. Отримавши дозвіл від родини пацієнта вчені застосували препарат і отримали дійсно чудовий ефект.
Препарат проти безсоння показав дивовижний ефект
Ефект був короткочасним, але показав значні неврологічні поліпшення: чоловік заговорив, захотів подзвонити своєму батькові, цікавився станом своїх родичів і навіть зміг з деякою допомогою встати з інвалідного візка і пройти невелику відстань.
Вченим також вдалося зафіксувати відмінності в активності мозку до і після лікування.
До введення препарату вони спостерігали гіперактивність в певних частинах мозку, викликаючи характерні порушення. Приймання снодійного препарату придушувало патологічний стан та повернуло здатність мови і руху.
Річ у бета-ритмах
Спостереження вказали на важливу роль бета-ритмів головного мозку для відновлення після важких черепно-мозкових травм,
– резюмували вчені.
Втім, на жаль, ефект від препарату має обмежену тривалість, тому тепер, розуміючи механізм його дії, вчені спробують знайти для таких пацієнтів варіанти терапії з більш тривалою дією.