Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу, пише 24 канал.

Читайте також Стали відомі ціни на трансплантацію органів в Україні

За словами Степанова, це люди, які "в прямому сенсі стоять на такій межі – між життям та смертю".

Відтак в Україні розробили план з трансплантацій органів строком на два роки. Наразі уже створено окремий підрозділ високотехнологічної медицини в Міністерстві охорони здоров'я, яке займається питанням трансплантації.

Втім, попри те, що закон про трансплантацію прийнятий, потрібний ряд нормативних актів, які дадуть можливість трансплантації в Україні.

Максим Степанов
“У нас є чіткий план, який розрахований на два роки. Є чіткі критерії того, що ми хочемо досягти. Основний показник – це кількість трансплантацій, які будуть проводитися”

Степанов додав, що в Україні є пілотний проєкт, який фінансується Міністерством охорони здоров'я. Зараз в нашій країні вже є 24 медзаклади, де проводиться трансплантація.

До теми У Львові вперше провели трансплантацію серця

Головне про трансплантацію органів в Україні

  • З січня 2019 року в Україні дозволили трансплантацію органів – будь-яка повнолітня людина може погодитись на посмертне донорство або відмовитись від нього. Кабмін встановив тарифи на деякі операції з трансплантації органів.
  • За вилучення органів у донора-трупа доведеться віддати 74 086 гривень.
  • 6 липня, створили окремий орган при Міністерстві охорони здоров'я, який займається питанням розвитку трансплантації в Україні.