Йдеться про препарат під умовною назвою AZD1222, який створюють вчені Оксфордського університету, і нині його перевіряють більш ніж на 10 000 осіб, пише The Daily Mail.

Також на тему: Біофізик заявив, що дексаметазон не лікує COVID-19: лікарі з США сумніваються у препараті

Наразі наукових доказів ефективності ліків ніхто не почув. Однак керівник фармацевтичного гіганта переконаний, що препарат зможе дати захист від інфекції на 12 місяців. Перші офіційні результати перевірки вакцини очікуються в серпні.

Договір про постачання вакцини

AstraZeneca зробила потужну ставку на успіх препарату, компанія вже уклала численні угоди з різними країнами світу про постачання мільярдів доз вакцини. Вона погодилася відправити в Німеччину, Францію, Італію і Нідерланди 400 мільйонів доз. Також уклали угоди на виробництво 400 мільйонів доз для США і 100 мільйонів для Великобританії, причому постачання має початися у вересні-жовтні.


За обіцянками виробника, вакцина проти коронавірусу буде діяти рік / unsplash

Крім того, в плани компанії входить виробництво близько мільярда доз вакцини для країн з низьким і середнім достатком вже в наступному році.

Як працює вакцина

Препарат є вакциною на основі рекомбінантного вірусного вектора. Дослідники беруть генетичний матеріал з коронавірусу і поміщають в інший модифікований вірус.

Потім отриманий розчин вводиться за допомогою уколу в розрахунку на те, що він викличе в організмі людини імунну реакцію проти вірусу SARS-CoV-2, і це дозволить організму вчасно його розпізнавати в майбутньому і знищувати. Ослаблений генетичним інжинірингом вірус із сімейства аденовірусів здатний викликати звичайні застуди.