Про це Єсилевський написав виданню ЛІГА.net. За його словами, дексаметазон має багато важких побічних ефектів від гіпертонії, безсоння та ожиріння, до катаракти, психозів і втрати пам'яті.
Читайте також У ВООЗ визнали "науковим проривом" лікування хворих на COVID-19 дексаметазоном: деталі
При легкому перебігу COVID-19 препарат абсолютно даремний. Він знижує летальність серед важких і критичних хворих, які перебувають в реанімації. Чим важче перебіг, тим він ефективніший, а на більш легких хворих він не діє взагалі ніяк.
Препарат не рятує всіх! Летальність падає максимум на 30%, але решта 70% все одно їдуть з реанімації в морг,
– заявив біофізик.
Дексаметазон – найпотужніший з відомих блокаторів запальних і аутоімунних процесів. Це кортикостероїд, який має найпотужнішу протизапальну дію при самих різних станах від ревматизму і бронхоспазму, до анафілактичного шоку і офтальмологічних операцій, препарат навіть дають онкологічним хворим для купірування побічних реакцій при хіміотерапії.
Біофізик попередив, що не потрібно скуповувати і самостійно вживати дексаметазон: "Це дуже "важкий" препарат. Ви з хорошими шансами просто дуба дасте або залишитеся інвалідами".
Дексаметазон не лікує коронавірус і взагалі ніяким місцем на цей вірус не впливає. Він рятує організм від саморуйнування в разі надто сильним запальної та автоімунної реакції на вірус – не дозволяє імунній системі знищити власні легені…. Не треба його скуповувати в аптеках і приймати "для профілактики",
– наголосив Єсилевський.
Американські лікарі скептично ставляться до дексаметазону
Американські лікарі ставлять під сумнів ефективність препарату дексаметазону в лікуванні коронавирусу. Про це пише видання Independent.
Директор відділення інтенсивної терапії в лікарні штату Массачусетс Кетрін Хібберт висловила надію про те, що препарат справді може бути ефективним.
Професор медицини в Вашингтонському університеті Марк Вурфел закликав оприлюднити дані дослідження до їхньої офіційної публікації.
"Це було б дуже корисно, тому що допомогло б нам зіставити контингент наших пацієнтів з їхніми пацієнтами і вирішити, чи слід застосовувати цю терапію до наших пацієнтів", – сказав Вурфел.
Дослідження дексаметазону у Британії: що відомо
У дослідженні Оксфордського університету взяли участь 2104 пацієнти. Воно показало, що вживання дексаметазону сприяє зменшенню смертності приблизно на третину серед людей на ШВЛ, а також на одну п'яту серед осіб, що потребують кисневої підтримки.
За словами дослідників, цей препарат може виявитися "дешевим" засобом боротьби з пандемією коронавірусу. Глава ВООЗ назвав це "науковим проривом".