Раніше Lynparza (олапаріб) був схвалений в США і в ряді інших країн в якості підтримуючої терапії першої лінії для пацієнтів з метастатичним раком підшлункової залози, у яких захворюванні не прогресувало мінімум 16 тижнів після отримання хімієтерапія.

Також на тему: Здійснили найбільший прорив у розробці вакцини проти раку

Схвалення Європейської комісії було отримано на підставі рандомізованого дослідження, в якому брали участь 154 пацієнти, половина з яких два рази на день отримувала по 300 мг Lynparza. З'ясувалося, що препарат майже подвоює тривалість часу, протягом якого пацієнти з метастатичним раком підшлункової залози жили без прогресування захворювання.

Тривалість життя без прогресування пацієнтів, які отримували Lynparza, тривала в середньому 7,4 місяця у порівнянні з 3,8 місяця в групі плацебо

Торік Єврокомісія схвалила Lynparza для терапії жінок, які страждають від прогресуючого раку яєчника з мутацією гена BRCA, а також метастатичним раком молочної залози.

Чому це важливо

Рак підшлункової залози є одним з найнебезпечніших. Він найшвидше прогресує та найгірше лікується. Нові ліки допоможуть продовжити життя пацієнтів. На жаль, з цим діагнозом люди рідко живуть довше 5 років.