Дослідники імітували природні процеси в лабораторії, направляючи три типи стовбурових клітин, які виявили на ранніх етапах розвитку ссавців, до моменту, коли вони починають взаємодіяти.

Також на тему: У людей зі схожою зовнішністю знайшли багато спільного

Штучний ембріон

Стовбурові клітини самоорганізувалися в структури, які проходили послідовні стадії розвитку, доки у них не з’явилося серцебиття та основи мозку, а також жовтковий мішок, де розвивається ембріон і отримує поживні речовини з нього в перші тижні.

На відміну від інших синтетичних ембріонів, моделі, розроблені в Кембриджі, досягли точки, коли почав розвиватися весь мозок, включаючи передню частину. Це наступний етап у розвитку, ніж було досягнуто в будь-якій іншій моделі, отриманій зі стовбурових клітин.

Наша модель мишачого ембріона розвиває не лише мозок, але й серце, що б’ється, – усі компоненти, з яких складається тіло. Це просто неймовірно, що ми зайшли так далеко. Це було мрією нашої спільноти протягом багатьох років і основним напрямком нашої роботи протягом десяти років, і нарешті ми це зробили,
– сказала авторка дослідження Магдалена Зерницька-Гетц.

Значення дослідження

Команда каже, що їхні результати, результат більш ніж десятирічного дослідження, можуть допомогти дослідникам зрозуміти, чому деякі ембріони руйнуються, а інші продовжують розвиватися в здорова вагітність. Крім того, результати можуть бути використані для відновлення та розробки синтетичних людських органів для трансплантації.

Тепер дослідники планують підтримувати розвиток синтетичних ембріонів ще довше, що важко зробити без створення штучної плаценти. Зрештою, їхня мета полягає у тому, щоб випробувати свою методику на людині, але до цього ще далеко та етично значно складніше.

Наразі британське законодавство дозволяє вивчати людські ембріони в лабораторії лише до чотирнадцятого дня розвитку, але щодо синтетичних ембріонів жодних правил немає.