Дослідження двійників
Для дослідження вчені взяли знімки канадського фотографа Франсуа Брюнеля – він із 1999 року робить проєкт про двійників. Також було задіяно технологію розпізнавання обличчя.
Також на тему: Знайшли нову дивовижну користь винограду
Крім того, учасники заповнили комплексну біометричну анкету та анкету про спосіб життя та надали ДНК слини для мультиомічного аналізу.
Цей унікальний набір зразків дозволив нам вивчити, як геноміка, епігеноміка та мікробіоміка можуть сприяти схожості людей,
– розповів автор дослідження Манель Естеллер.
Двійники схожі не тільки зовні
Загалом результати показали, що ці люди мають схожі генотипи, але відрізняються метилюванням ДНК і ландшафтом мікробіому. До того ж такі фізичні риси, як вага та зріст, а також поведінкові риси, такі як куріння та освіта, були схожими у двійників. У сукупності результати свідчать про те, що спільні генетичні варіації не тільки пов’язані зі схожою зовнішністю, але й можуть впливати на загальні звички та поведінку.
На думку дослідників, лише одна пара двійників із 32 могла мати спільних предків. Деякі зовні схожі люди взагалі жили в протилежних частинах світу.
Результати дослідження можуть бути корисними для генетичної діагностики та судової медицини — з'явиться можливість швидко і точно відтворити обличчя злочинця за його ДНК.