Згідно з даними, опублікованими в Міжнародному журналі про ожиріння, люди, які з'їдають на сніданок достатню кількість білка, в обід споживають на 26% менше калорій, в порівнянні з тими, хто їсть мало білкової їжі.

Читайте також: Скільки білка та калорій місять популярні "протеїнові продукти": це варто знати

Отже, для того, щоб бути у відмінній формі – ваш сніданак має бути "білковим". Але щоб він був не лише корисним, а й смачним – пропонуємо спробувати кілька із запропонованих страв.

Мюслі або гранола

Злакова суміш для сніданку, яку пропонують в магазинах, не завжди корисна. Звернуть увагу на харчову цінність та кількість білка. В одній ранковій порції мюслів повинно міститися не менше 5 г білка і 5 г клітковини. Збільшити кількість поживних речовин можна, якщо додати в злакову суміш насіння льону або обсмажені соняшникове насіння.


Гранола на сніданок

Гарною альтернативою купленим сумішам буде гранола, яку можна легко приготувати вдома. Ось тут можна детально прочитати про рецепт приготування граноли в домашніх умовах.

Арахісова паста

Ще один спосіб збільшити кількість білків за сніданком – тост з декількома столовими ложками арахісового масла. Але вибирати арахісову пасту теж потрібно обережно. Багато виробників додають до неї цукор. Обирайте пасту без цукру (або з мінімальним показником) та більшим показником вмсту білка.


Тост з арахісової пастою на сніданок

Йогурт

Йогурт – відмінне джерело білка, особливо. Але обирайте натуральний йогурт без барвників та наповнювачів. Щоб зробити його смачнішим додайте горіхи чи насіння. Одна порція має містити 10-15 грамів білка.

Вівсянка

Вівсяна крупа, приготована на воді або нежирному молоці, також може забезпечити необхідною енергією до обіду. Додайте до неї трохи яблук, волоських горіхів і меду. Якщо ж ви досі не полюбили цю кашу, то ось 10 корисних властивостей вівсянки, які змусять вас переглянути своє ставлення до крупи.


Вівсянка на сніданок

Домашні мафіни з фруктами

Відмінною альтернативою покупної здоби можуть стати домашні мафіни з фруктами – бананом, грушею, лохиною. В одному такому кексі може міститися від 5 до 10 грамів білка. Доповніть його чайною ложкою арахісової пасти і склянкою нежирного молока.

Банан з сиром

Банан – відмінний і недорогий джерело білка. У поєднанні з сиром він здатний значно поповнити білкові запаси, а також забезпечити організм кальцієм і вітаміном А. Один банан і 150 грамів сиру – це майже 30 грамів білка.


Банан з сиром на сніданок