Небезпека побутової хімії

У побутовій хімії містяться їдкі речовини, до контакту з якими наш організм зовсім не пристосований. Травми, викликані цими речовинами, можуть бути дуже важкими, наприклад, перфорація стравоходу (дірка у стінці органу), шок та кровотеча. Також можуть розвинутись ускладнення: стриктури (шрами слизової) і навіть збільшення ризику раку стравоходу.

Також на тему: Як зрозуміти, що є проблеми з психічним здоров'ям: в МОЗ назвали тривожні ознаки

Під час потрапляння побутової хімії в стравохід відбувається опік, як і на будь-якій іншій частині тіла. Але з їдкою речовиною стикається не щільна тканина епідермісу, а ніжна тонка слизова оболонка. І в міру того, як рідина рухається травним трактом, площа пошкоджень зростає.

Що робити, якщо випили побутову хімію

Не потрібно викликати блювання. Це призведе до зворотного закидання хімії через стравохід у ротову порожнину, що лише погіршить ушкодження. Активоване вугілля теж не допоможе.

Насамперед потрібно викликати швидку. Одночасно з цим рекомендується пити воду – це допоможе розбавити токсичний розчин та промити стравохід. Але слідкуйте за своїм за станом: занадто багато води теж може спричинити блювання.

У лікарні проведуть необхідні дослідження, щоби оцінити ступінь ушкоджень. Рентгенографії з контрастуванням зазвичай достатньо, щоб зрозуміти, чи є перфорація стінки стравоходу. Гастроскопію робити ризиковано: можна пошкодити і так обпалену стінку стравоходу.

Лікування отруєння побутовою хімією

Першочергове лікування полягає у введенні спеціальних речовин, які нейтралізують хімічні засоби. Далі медики призначають симптоматичне лікування, тобто знеболювальні та препарати, які блокують блювання.

Якщо ж таки відбулася перфорація стравоходу, то пацієнту пропонують хірургічне лікування – видалення пошкодженої його частини. Є кілька методів, але найвдалішим вважається заміна стравоходу частиною товстої кишки.