Госія Ваміль, доктор медичних наук, кардіолог з Mayo Clinic Healthcare у Лондоні, пояснює фактори ризику серцевої недостатності, симптоми, про які люди можуть не знати, і способи лікування.

Також на тему: Чому опускаються нирки та наскільки це небезпечно

При серцевій недостатності серце не може перекачувати кров в достатній кількості. Це результат того, що серце стає занадто слабким або його м'язи стають жорсткими.

Чому виникає серцева недостатність

Ішемічна хвороба серця є основною причиною серцевої недостатності. Жорсткість серцевого м'яза здебільшого є результатом погано контрольованої гіпертонії або діабету. Існують більш рідкісні причини серцевої недостатності, такі як міокардит, який може бути спричинений вірусною інфекцією, і кардіоміопатія. Існують також фактори ризику, пов’язані зі способом життя.

Дотримання здорової дієти, лікування ожиріння, уникання вживання тютюну, пасивного куріння, а також відмова від алкоголю можуть допомогти запобігти серцевій недостатності,
– розповіла кардіологиня.

Інші фактори ризику серцевої недостатності включають апное під час сну, деякі ліки, що використовуються для лікування раку, і вірусні інфекції, які пошкоджують серцевий м’яз.

Симптоми серцевої недостатності

Деякі попереджувальні ознаки серцевої недостатності є інтуїтивно зрозумілими, як-от набряк щиколоток, задишка, біль у грудях, втома, прискорене та неритмічне серцебиття.

"Є й інші симптоми, які люди можуть не пов’язувати з серцевою недостатністю. До них відносяться постійний кашель, здуття живота, швидке збільшення ваги, нудота та відсутність апетиту. Люди, які відчувають будь-який із цих симптомів, повинні звернутися до сімейного лікаря", – розповіла Госія Ваміль.

Лікування серцевої недостатності

Важливо визначити причину захворювання, оскільки від цього залежить лікування. У більшості випадків серцеву недостатність неможливо вилікувати, але симптоми часто можна контролювати протягом багатьох років.

Протягом останніх кількох років ми спостерігаємо значний прогрес із запровадженням нових класів ліків для лікування серцевої недостатності. До них відносяться препарати під назвою інгібітори SGLT2, які були спочатку розроблені для зниження рівня глюкози у пацієнтів з діабетом,
– сказала Ваміль.

Є кілька варіантів лікування. До них належать ліки, хірургічні імплантовані пристрої, а у важких випадках трансплантація серця.