Проте вчені виділяють розлад сексуальної поведінки, яке називають парафілія. Це потяг до об'єктів, партнерів і ситуацій, які не вважають сексуально привабливими більшість людей.

Також на тему: Назвали сексуальну орієнтацію, яку мають тільки до 10% людей

Що можна вважати сексуальним збоченням

Нормальним сексом вважається стимуляція геніталій і попередні ласки між дорослими людьми за взаємною згодою. Ненормальним – все, що виходить за ці рамки. Так вважають американська психіатрична асоціація і МКХ-10.

Тобто нормально все, що відбувається за згодою і є безпечним для обох сторін. Тобто якщо людині подобається секс утрьох і вона вступає в нього добровільно, це не можна вважати збоченням.

Види сексуальних збочень

Сьогодні в міжнародну класифікацію хвороб включені такі парафілії:

 • фетишизм – статевий потяг, який викликає предмети та об'єкти. Наприклад, фут-фетиш – сексуальний потяг до ступнів ніг;
 • фетишистський трансвестизм – коли людина, щоб збудитися, надягає одяг протилежної статі;
 • ексгібіціонізм – людина збуджується, коли демонструє свій статевий орган незнайомим людям в громадських місцях;
 • вуаєризм – підглядання за людьми під час переодягання або сексу, яке веде до сексуального збудження і мастурбації;
 • садомазохізм – сексуальне збудження від болю або принижень. Якщо людині подобається заподіювати біль – мова про садизм, а якщо людина вважає за краще бути об'єктом такої стимуляції – про мазохізм;
 • фротеризм – людина збуджується, коли треться статевими органами до людей в переповнених громадських місцях, наприклад, в транспорті;
 • зоофілія – ​​сексуальний потяг до тварин;
 • педофілія – ​​сексуальний потяг до дітей;
 • некрофілія – ​​сексуальний потяг до трупів.

Але цей список постійно змінюється. Наприклад, до 1973 року гомосексуалізм вважався парафілією, а після був виключений зі списку сексуальних відхилень.

У 2019 ВООЗ провів одинадцятий перегляд міжнародної класифікації хвороб. Новий список, МКБ-11, набере чинності у 2022 році. За новими стандартами, фетишизм, фетишистський трансвестизм, садомазохізм і інші сексуальні переваги, які нікому не шкодять, будуть вважатися нормою.

Як виникають сексуальні відхилення

Вчені не дають однозначної відповіді, як з'являються сексуальні відхилення. Є кілька теорій:

 • Психологічна травма. Деякі експерти вважають, що відхилення в сексуальній поведінці пов'язані з сексуальним насильством або дитячою травмою.
 • Генетика. Є вчені, які припускають, що збочення передаються генетично. Однак це не завжди так. Наприклад, відповідно до одного з досліджень, в однояйцевих близнюків різні сексуальні уподобання.
 • Помилки еволюції. Інші дослідники говорять, що деякі парафілії, такі як уролагнія, дісталися людям від предків – тварин, для яких така поведінка природна. Уролагнія – це сексуальне збудження від дотику, обнюхування або спостереження за сечовипусканням партнера. Щоб вибрати самку для спарювання, жираф обнюхує її. У самки в цей момент виділяється струмінь сечі. За смаком сечі, який залежить від певних хімічних сполук, самець розуміє, чи готова самка до спаровування. Також самець рифової акули кусає самку під час спарювання, а садові вужі займаються груповим сексом.

Жодна з теорій не може пояснити всі види сексуальних збочень.