Відкритий лист з цим проханням пояснень опублікували на італійському сайті Cattivi Scienziati, який спеціалізується на боротьбі з псевдонаукою.

Також на тему: Росія заявила, що перша партія їх вакцини від COVID-19 вже в обігу

Чому виник скандал

Так, наприклад, на графіках динаміки антитіл крім інших значень збіглися патерни за 21 і 28 дні у двох підгрупах добровольців. Повторювання також є і на інших графіках.

Хоч ми розуміємо, що в цьому випадку досліджувана величина є дискретною <...> нам, на основі простих імовірнісних оцінок, все ж здається, що факт збігу такої кількості точок між різними експериментами вельми малоймовірний,
– йдеться у відкритому листі вчених.

Що кажуть в The Lancet

У відповідь на прохання про коментар редакція журналу The Lancet надіслала наступну заяву:

"Ми заохочуємо наукові дебати навколо опублікованих робіт і обізнані про відкритий лист, що стосується проведених Логуновим і його колегами клінічних випробувань російської вакцини. Ми переслали лист авторам і запропонували взяти участь в науковій дискусії".

Що кажуть російські науковці

Водночас представник Російського фонду прямих інвестицій передав таку заяву від імені Дениса Логунова:

НІЦЕМ ім. Гамалії категорично відкидає звинувачення в неправдивість статистичних даних, опублікованих в журналі The Lancet. Вони є перевіреними, точними й пройшли експертизу у п'яти рецензентів The Lancet, повнорозмірний клінічний протокол надавався до редакції журналу. Ми представили саме ті дані, які отримали, а не ті, які повинні подобатися італійським експертам.