Заборона діє з 1 січня 2020 року. Тепер на території держави заборонено зберігати або продавати сонцезахисні креми, до складу яких входить один з десяти токсичних інгредієнтів, характерних для подібних кремів, пише ВВС.

Також на тему: Безпечна засмага: як правильно обрати сонцезахисний крем

Серед них – оксибензон і октіноксат, які поглинають ультрафіолетове світло. Штраф за порушення заборони становить тисячу доларів.

Деякі сонцезахисні креми шкідливі для довкілля
Деякі сонцезахисні креми шкідливі для довкілля \ unsplash.com

Про новий закон стало відомо ще у 2018 році. Його вирішили прийняти після того, як речовини, що містяться в сонячних кремах, були знайдені в природних зонах Палау, а також в тканинах морських тварин. За словами представників фонду "Кораловий риф", ці хімікати "надзвичайно небезпечні для молодих особин багатьох видів дикої природи".

"Ми повинні жити і поважати навколишнє середовище, оскільки воно – колиска життя", – сказав президент Палау Томас Ременгесау. Він закликав лідерів інших держав взяти з нього приклад і також заборонити токсичні сонцезахисні креми.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.