Психологи з Каліфорнійського університету заявили, що метод "розкажи про страх" працює, передає 24apteka.

Вони провели дослідження серед людей, які страждають арахнофобією – бояться павуків. Учасникам експерименту запропонували доторкнутись до живого тарантула, або хоча б наблизитися до нього настільки близько, наскільки це можливо.

Читайте також: Вчені виявили несподівану користь стресу

Після цього добровольці розмовляли з психологами – розповідали про пережите. З'ясувалось, що чим емоційніше говорив співрозмовник, тим швидше у майбутньому людина з фобією могла позбутись від страху до павуків.

Психологи додають, проговорення негативних емоцій не погіршує страх, а допомагає його перемогти. Головне – більше емоцій.

Відомий американський психолог Дейл Карнегі радив злегка провокувати власні страхи, щоб їх перебороти. Боїтеся висоти – вирушайте в гори, ненавидите щурів – заведіть собі домашнього гризуна. Але не переборщіть.

Шведські вчені з Каролінського інституту на чолі з доктором Арміт Голка пропонують людям з фобіями знову і знову переконуватися в тому, що власний страх не викликає панічного стану у інших людей.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.