Компанія Synairgen пропонує новий тип терапії COVID-19, а саме використання білка під назвою інтерферон бета, який виробляє організм, коли бореться з вірусною інфекцією, пише BBC.

Читайте також Провели 20 річне дослідження безпеки вакцин: результати

Принцип лікування білком інтерферон бета

Білок штучно вводять безпосередньо у легені пацієнтів з коронавірусом за допомогою небулайзера, як стимул імунній відповіді організму.

Терапія вже довела свою ефективність – вона на 79% зменшує вірогідність, що у пацієнта виникнуть ускладнення, які вимагають вентиляції легень.

Пацієнти мали у два-три рази більше шансів покращити самопочуття настільки, щоб хвороба не перешкоджала повсякденній діяльності.

Під час тестування терапії, у пацієнтів спостерігали значні переваги методу, у них зменшилось відчуття задухи.

Крім того, середній час перебування в лікарні пацієнтів, які отримували новий препарат, скоротився на третину – зменшився в середньому від дев'яти до шести днів.

Безпека та перевірка препарату

У дослідженні брав участь 101 доброволець, яких госпіталізували у дев'ять лікарень Великої Британії.

Половині учасників давали новий препарат, інша половина отримувала плацебо, тобто неактивну речовину.

Згідно з правилами фондового ринку, компанія Synairgen зобов'язана повідомити попередні результати медичних досліджень.

У чому особливість лікування

Інтерферон бета є частиною першої лінії захисту організму від вірусів, що попереджає про можливу вірусну атаку.

Коронавірус, ймовірно, знижує його виробництво, щоб обійти відповідь імунної системи.

Ідея полягає в тому, що доза білка, доставлена ​​безпосередньо в легені, викличе сильнішу противірусну відповідь навіть у тих пацієнтів, чия імунна система вже ослаблена вірусом.

Попередні клінічні випробування, проведені Synairgen, показали, що новий інтерферон бета стимулює імунну відповідь і допомагає пацієнтам з астмою та іншими хронічними захворюваннями.

Перспектива препарату

Наразі висновки щодо ефективності препарату потребують рецензування. Та попередні дані перспективні та можуть бути проривом у лікуванні коронавірусної інфекції.

Виконавчий директор Synairgen Річард Марсден зазначив, що "кращих результатів годі було й чекати".

Компанія представить свої висновки медичним регуляторам по всьому світу в найближчі кілька днів, щоб дізнатися, яка додаткова інформація їм потрібна для схвалення лікування.

Цей процес може зайняти місяці, хоча британський уряд, як і багато інших, заявив, що буде працювати якомога швидше, щоб схвалити перспективні ліки від коронавірусу. Його можуть схвалити екстрено, так було з препаратом Ремдисевір.