Чому виникає розсіяний склероз

Професор Брюс Тейлор з Інституту медичних досліджень Мензіса при Університеті Тасманії написав, що тепер стало зрозуміло, що не існує єдиного фактора ризику розсіяного склерозу, а є ланцюг факторів ризику, який починається від самого зачаття і триває до дорослого віку.

Також на тему: Хвороба, через яку Ештон Кутчер ледь не втратив зір: що таке васкуліт

Деякі фактори ризику є незмінними, як-от стать і генетика, але інші можна змінити, як-от ожиріння, куріння, рівень вітаміну D і вплив ультрафіолетового світла, а також вакцинація проти вірусу Епштейна – Барра,
– написав професор Тейлор.

Вірус Епштейна – Барр

За його словами, визнання того, що інфекція вірусу Епштейна – Барр, є обов’язковим фактором, має збільшити інтерес до розробки ранньої вакцини проти цього захворювання.

Розсіяний склероз – що це?
Захворювання, при якому імунні клітини ушкоджують мієлінову оболонку нервових волокон. Через це робота центральної нервової системи порушується. Хвороба може виникати у молодому та навіть дитячому віці. Вона є хронічною, але якщо вчасно розпочати лікування, можна уповільнити її розвиток та мати повноцінне життя.

Сонце та вітамін D

"Також усвідомлення важливості впливу сонячного світла та рівня вітаміну D, особливо під час вагітності на ранньому етапі життя та протягом усього життя, можуть змінити ризики РС", – сказав вчений.

Однак професор Тейлор попередив, що збільшення впливу сонячного світла та підвищення рівня вітаміну D має свої ризики, тому потрібно слідкувати за їхньої кількістю.

Спосіб життя

Відмова куріння та боротьба з ожирінням серед підлітків може помітно знизити ризик розвитку РС; однак немає прямих доказів, які підтверджують це через складність і тривалий характер такого дослідження.

Професор Тейлор сказав, що спроби зменшити вплив інших захворювань із подібними факторами ризику матимуть додатковий ефект зниження захворюваності на РС.