В епізоді National Geographic "Running Wild with Bear Grylls: The Challenge", Ештон Катчер розповів, що у нього діагностували надзвичайно рідкісну форму васкуліту, на відновлення знадобився приблизно рік і що він вважає себе "щасливцем, що залишився живим".

Також на тему: Наскільки високі ризики виникнення нових пандемій

Що таке васкуліт

Васкуліт – це аутоімунне захворювання, яке викликає запалення кровоносних судин. Запалення може призвести до потовщення стінок кровоносних судин, скорочення кровопостачання та пошкодження органів і тканин.

Існує кілька видів васкуліту, які можуть вражати один або кілька органів в організмі людини. Захворювання може бути тимчасовим або тривалим, залежно від типу васкуліту..

Симптоми васкуліту

Симптоми васкуліту можуть залежати від місця уражених кровоносних судин. Але багато пацієнтів відчувають:

  • Лихоманку;
  • Втрату ваги;
  • Втому;
  • Прискорений пульс;
  • Недостатнє кровопостачання шлунково-кишкового тракту тощо.

Деякі люди з васкулітом також можуть відчувати запаморочення, дзвін у вухах, втрату слуху та двоїння в очах або сліпоту. Люди також можуть відчувати оніміння в руках або ногах.

Що викликає васкуліт

Причина усіх видів васкуліту невідома. Але деякі типи пов’язані з генетикою, тоді як інші викликані тим, що імунна система запускає атаку на клітини кровоносних судин. Деякі з цих тригерів можуть включати такі інфекції, як гепатит В і гепатит С, рак крові та інші захворювання імунної системи.

Як лікується васкуліт

Це залежить від типу васкуліту. Людям можуть призначати кортикостероїди або ліки, які пригнічують імунну систему. Деяким людям з васкулітом може знадобитися хірургічне втручання.