Фізичне навантаження
Фізичні вправи – це ефективний спосіб підтримати свій мозок та здоров'я загалом. Вони зміцнюють серцево-судинну систему та покращують кровотік по всьому тілу, включаючи мозок.
Також на тему Як швидко запам'ятовувати великий обсяг інформації
Завдяки цьому знижується ризик судинної деменції, з мозку виводяться токсини, що сприяють нейрогенезу розвитку нових клітин мозку. Усе це покращує когнітивні здібності, швидкість обробки інформації та виконання різних завдань. Фізична активність може бути будь-якою: біг, плавання, їзда велосипедом.
Виняток – контактні види спорту, де високий ризик отримати черепно-мозкову травму, наприклад, бокс, хокей, футбол, особливо професійні. В інших випадках достатньо виконувати вправи середньої інтенсивності принаймні 150 хвилин на тиждень. Найкраще розподіляти це навантаження: оптимально займатися по 30 хвилин 5 днів на тиждень.
Сон
Сон відіграє критичну роль у підтримці пам'яті та когнітивних функцій. Під час сну відбувається процес консолідації пам'яті, у якому інформація переходить із короткочасної пам'яті у довготривалу. Різні фази сну сприяють консолідації різних видів пам'яті.
Однак важливо пам'ятати, що як брак сну, так і його надлишок можуть негативно впливати на пам'ять та когнітивних функціях. Тому важливо прагнути регулярному, повноцінному сну, щоб підтримувати оптимальне функціонування мозку.
Харчування
Деякі дослідження пов'язують середземноморську дієту з повільним зниженням когнітивних функцій та зниженням ризику судинної деменції. Ця дієта включає фрукти, овочі, рибу, горіхи і сприяє загальному здоров'ю мозку.
Новий досвід
Зрештою, щоб розвивати пам'ять, необов'язково знати всі історичні дати чи намагатися розібратися у квантовій фізиці. Будь-який новий досвід, який потребує розумових зусиль, розвиває мозок, а з ним і пам'ять – збільшується кількість нервових клітин та зв'язків між ними, що робить мозок пластичним. Можна записатися на зумбу або поговорити з людиною, яка дотримується інших поглядів, і це буде ефективніше за БАДи і додатки для тренування мозку.
Іноді люди забувають, що хотіли сказати, навіщо відчинили холодильник і куди прибрали телефон. Це нормально і не означає, що у них деменція. Мозку доводиться зберігати та обробляти багато інформації, тому іноді трапляються збої.