Щоб вилікувати підшкірні прищі для початку потрібно точно встановити причину їхнього виникнення, розповіла дерматолог Світлана Якубовська.
Читайте також: Чому чухається шкіра після душу та як цього позбавитись
Чому виникають підшкірні прищі
- Ви використовуєте занадто агресивні засоби по догляду за шкірою (протираєте обличчя антисептиками, а також лосьйонами зі спиртом; вмиваєтеся милом або ваш очищуючий засіб – молочко / пінка / гель – підібрані неправильно за типом шкіри тощо; Недостатнє відлущування або воно занадто грубе – скраби, щітки для обличчя тощо);
- В підлітковий період можливе висипання у формі підшкірних кіст, вузлів;
- "Гормональні акне" – перед настанням менструації / при гормональних порушеннях в організмі;
- "Вікові акне" (в більшості випадків пов'язано з усім вищепереліченими / плюс з підвищеною чутливістю ваших сальних залоз до будь-якого рівня гормонів в організмі, що залежить від генетики).
Як лікувати підшкірні прищі?
- Ніякого спирту на обличчя – тільки точково або це правильно сформульована формула лосьйонів з кислотами
- Раз на 10-14 днів відлущування шкіри за допомогою пілінгів в домашніх умовах: ензимний / кислоти.
- Креми для обличчя. Тільки за типом шкіри, добре якщо в складі також будуть кислоти (особливо саліцилова для жирної шкіри); креми з кислотами достатньо наносити щодня / через день ввечері.
- Зовнішні лікувальні засоби. Найкраще працюють гелі з бензоїлпероксидом (Базирон, Еффезел і ін), ретиноїди (Клензіт, Діфферін, Акнетін тощо). Перші застосовуємо точково. Ретиноїди – на все обличчя і тільки ввечері. Влітку обов'язково з захистом від сонця.
- Також точково можна використовувати масло чайного дерева (5%) при агресивній реакції шкіри на бензоїл пероксид, засоби на основі сірки, іхтіолову мазь. До 3 разів на день на запалення.
- Не намагайтеся проколювати / видавлювати такі висипання.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.