Так, перші партії вже повністю протестованої вакцини проти коронавірусу під назвою BNT162b2 можуть пустити в обіг до кінця 2020 року. Про це в інтерв'ю виданню Sky News розповів розробник вакцини та засновник компанії BioNTech Угур Шахін.

До теми Нова вакцина від Pfizer та BioNTech проти СOVID-19 виявилася ефективною на 90%: дослідження

Але це станеться лише в тому випадку, якщо регулювальний орган Британії видасть відповідну ліцензію.

Найбільш ранній термін постачання вакцин настане не раніше середини грудня. І середина грудня не буде означати, що ситуація кардинально зміниться. Це буде важка зима. Перш ніж стане краще, стане гірше,
– зауважив Шахін.

Науковець додав, що британська вакцина проти коронавірусу допоможе громадянам повернутися до нормального життя вже до середини 2021 року.

Що відомо про вакцину проти COVID-19 від Pfizer та BioNTech

  • Це двокомпонентний внутрішньом'язовий препарат, який необхідно вводити двічі з інтервалом у 27 днів. Особливість його в тому, що він містить РНК вірусу, в якій закодовано ділянку одного з генів SARS-CoV-2. РНК повинна проникнути у клітини, після чого вони будуть самі напрацьовувати вірусний білок, аби організм формував імунітет.
  • Нині до остаточного тестування вакцини залучено понад 43 тисячі добровольців. З огляду на попередні дослідження про безпеку препарату, Pfizer отримали дозвіл на тестування вакцини на дітях до 12 років.
  • Третя фаза випробувань почалася ще 27 липня. Серед 43 538 людей (частина вакциновані, частина – отримали плацебо) захворіли лише 94 людини. Тож вчені вважають, що вакцина є ефективною на 90%. Випробування продовжуватимуть до того часу, поки не зареєструють 164 підтверджених випадки зараження коронавірусом серед добровольців.
  • Впродовж цього періоду вчені не зафіксували серйозних побічних ефектів.
  • Вакцина однаково добре захищає людей різного етнічного походження.
  • Втім, препарат має один недолік – він має жорсткі вимоги до зберігання. Вакцині BNT162b2 необхідна наднизька температура, тож її буде складно доставити до віддалених місцевостей та бідних країн.