Виробники заявили про 90% ефективність препарату. Такі результати дуже перспективні в подоланні пандемії і втім, не варто сподіватися, що купити цю вакцину можна буде в аптеці. Ось, що розповів про особливості дії вакцини генетик Олександр Коляда.

Читайте також Нова вакцина від Pfizer та BioNTech проти СOVID-19 виявилася ефективною на 90%: дослідження

Що відомо про вакцину BNT162b2

Вакцина Pfizer – це РНК вакцина, що містить тільки одну, найважливішу ділянку S-білка коронавірусу. Вакцину слід вводити двічі, повторне вакцинування слід проводити на 28 день внутрішньом'язово.

Зараз в дослідженні беруть участь 43 тисяч волонтерів для тестування.

Як працює вакцина Pfizer

Узагалі це перша РНК вакцина, яку будуть застосовувати. РНК передбачає, що в ній міститься не вбитий вірус, і не шматок вірусу, з яким буде працювати наш імунітет. У вакцині міститься РНК вірусу, в якій закодовано ділянку одного з генів коронавірусу.

РНК повинна проникнути в наші клітини, і якийсь період часу клітини будуть самі напрацьовувати вірусний білок, щодо якого формуватиметься імунітет.

Олександр Коляда – генетик
“Це передова технологія, про яку вже 20 років говорять, але ніяк не могли запровадити через сильно регульовану медицину”.

Для виробництва такої вакцини потрібні прилади-синтезатори, які будуть робити заготовки молекул. Це дасть можливість робити мільярди доз швидко, тобто процес її виробництва швидший і простіший, ніж застосовували досі.

Для порівняння, для напрацювання класичних вакцин на основі інактивованого вірусу потрібні спеціальні лабораторії, де мають жити живі клітини, яких заражають вірусом і цей вірус виділяють для подальшого очищення і інактивації.

Такі клітинні плантації треба годувати, за ними прибирати і поводитися як зі справжніми живими організмами.

До теми Безумовний тріумф науки: вакцина від COVID-19 більш ніж на 90% ефективна

То чи можна вважати, що вже є вакцина від COVID-19

Олександр Коляда – генетик
Ні, це поки проміжні результати досліджень, які дають підставу для використання вакцини в певних випадках, а не для широкого застосування”.

Мінус вакцини

Вона належить до ультрахолодних препаратів і має складні вимоги до зберігання.

Основне питання полягає в тому, що вакцину, яка базується на новій технології, потрібно підтримувати на рівні -70°C (-94°F) або й нижче.

Зберігати вакцину буде складно, адже часто навіть у великих містах лікарні не мають приміщень для зберігання вакцин при такій наднизькій температурі

Також, її буде складно доставити до віддалених сільських місцевостей та бідних країн.

Вакцина від COVID-19 пройшла третю фазу клінічних досліджень: дивіться сюжет 24 каналу