Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час виступу у Верховній Раді. За його словами, загальні витрати рідкого кисню в лікарнях на добу у порівнянні з аналогічним періодом квітня 2021 року збільшились вдвічі.

Читайте також: Жінки дедалі частіше мають проблеми зі щитоподібною залозою: як цьому зарадити

Віктор Ляшко

“Є міста, де споживання кисню сягає 45 – 50 тонн на добу. Сумарний необхідний розрахунковий піковий кисневий потік по країні: 977 148 літрів на хвилину”.

Він також спростував чутки, що українським лікарням не вистачає кисню, не відповідають дійсності. За його словами, вони виникли через зупинку двох заводів, які займаються виробництвом кисню медичного зупинились на планові регламентні роботи на 10 – 15 днів.

До цих планових регламентних робіт готувались, та спільно із виробниками знайшли їм заміну на цей період. Окрім того, лікарням надали можливість використовувати технічний кисень,
– сказав Ляшко.

За словами Ляшка, також "створені можливості" для постачання кисню з Польщі в розмірі орієнтовно до 240 тонн на тиждень.

Актуальна статистика поширення коронавірусу

Джерело: МОЗ

  • Станом на 22 жовтня в Україні рекордна добова захворюваність на коронавірус – інфікувались 23,7 тисячі людей. Найбільшою є також кількість смертей серед ковід пацієнтів – 614
  • В Україні в червоній зоні карантину перебувають 5 областей, у жовтій – теж 5. Посилення карантину загрожує ще трьом областям, одна з них завтра вже перейде в червону зону.
  • За весь час пандемії в Україні зареєстрували 2 725 385 випадки захворювання на коронавірус. Від ускладнень хвороби, на жаль, померли 63 003 мешканці країни.