Роботу вчених опублікував науковий журнал Radiology, пише New Atlas. Йдеться про те, що метод представив найчіткіші наразі докази зв'язку хвороби Альцгеймера з рівнем заліза в мозку.

Читайте також Фактори ризику хвороби Альцгеймера: пояснення невролога

Суть методу

Вчені зробили сотню МРТ пацієнтів з цим діагнозом і порівняли їх зі знімками 100 здорових людей такого ж віку. За близько 50 людьми, що мають хворобу Альцгеймера спостерігали додатково впродовж 17 місяців, щоб оцінити кореляцію між когнітивним розладом і рівнем заліза.

В результаті вчені виявили значну акумуляцію заліза в глибинних структурах сірої речовини, а також в скроневих і потиличних частках.

Це не доводить, що накопичення заліза неодмінно має причинно-наслідковий зв'язок у знижені когнітивних здібностей, але вказує на кореляцію між цими двома факторами.

Перспектива дослідження

Вченим все ще не ясно, чи можна впливати на запаси заліза в організмі та чи матиме це терапевтичний зв'язок для пацієнтів з хворобою Альцгеймера. Однак, дослідження показує, що залізо в певних ділянках мозку може служити діагностичним маркером нейродегенеративних процесів.