Молекулярні пошкодження накопичуються та сприяють розвитку пов'язаних зі старінням слабкості та серйозних захворювань. У деяких людей ці молекулярні процеси є більш інтенсивними, ніж в інших, цей стан зазвичай називають прискореним старінням.

Також на тему: Вживання кави продовжує життя: нове велике дослідження

Нове дослідження старіння

На щастя, за допомогою цифрових моделей старіння (годинників старіння) прискорення старіння можна виявити до того, як його катастрофічні наслідки проявлять себе. Але експерти зазначають, що будь-яка терапія проти старіння повинна зосереджуватися на психічному здоров’ї людини, так само як і на фізичному.

Щоб це зрозуміти вчені виміряли вплив самотності, неспокійного сну та відчуття горя на швидкість старіння. Науковці також презентували новий годинник старіння, навчений і перевірений за допомогою крові та біометричних даних 11 914 дорослих людей.

Негативні психологічні фактори прискорюють старіння

Прискорення старіння було виявлено у людей з інсультом, захворюваннями печінки і легенів, курців і, що найцікавіше, у людей в ​​поганому психічному стані. Фактично було показано, що відчуття безнадійності, нещасливого та самотнього життя збільшує біологічний вік більше, ніж куріння. Інші фактори, пов’язані з прискоренням старіння, включають самотність і проживання в сільській місцевості (через низьку доступність медичних послуг).

Автори дослідження дійшли висновку, що психологічний аспект старіння не слід нехтувати ні в дослідженнях, ні в практичних застосуваннях проти старіння.