Як визначити дефіцит ваги

Один із найбільш точних показників – індекс маси тіла (ІМТ). Щоб його розрахувати, потрібно розділити вагу (в кг) на зріст в квадраті (м). ІМТ нижче 18,5 вказує на дефіцит маси тіла.

Читайте також: Як покращити пам'ять: 7 перевірених методів

Крім цифр важливо орієнтуватися і на своє самопочуття: неприємні симптоми можуть свідчити про проблеми з масою тіла.

До яких наслідків може призвести дефіцит ваги

  • Проблеми зі шкірою, зубами та волоссям. Організм в першу чергу витрачає вітаміни та мікроелементи, що отримуються з їжі, на підтримку функцій життєво важливих органів. А шкірний та волосяний покрив отримують живлення за залишковим принципом. Тому при нестачі поживних речовин починає випадати волосся, стоншується і сохне шкіра, до стоматолога доводиться ходити частіше, ніж зазвичай.
  • Часті переломи. Дефіцит маси тіла може призводити до зниження мінеральної щільності кісткової тканини та зменшення кількість мінеральних речовин у кістках. Це означає, що кістки стають слабшими і зростає ризик остеопорозу. Крім цього, у людей із дуже низькою вагою часто спостерігається нестача кальцію та вітаміну D, що теж позначається на стані кісток.
  • Постійне почуття втоми та слабкість м'язів. Калорії служать для організму ресурсом підтримки життєдіяльності. Мало калорій – мало енергії.
  • Залізодефіцитна анемія. Низька маса тіла пов'язана з низьким рівнем еритроцитів та зниженим гемоглобіном. Цей стан відомий як анемія. При такому порушенні страждає центральна нервова система, можливі часті головні болі, запаморочення, сонливість, погіршення пам'яті та непритомність.
  • Порушення репродуктивної функції. Через постійний дефіцит калорій або занадто низький відсоток жиру в організмі може виникнути гормональний дисбаланс. З цієї причини у жінок порушується менструальний цикл та виникають проблеми із зачаттям.