Клінічна картина, ступінь тяжкості та передача інфекції серед заражених цим коронавірусом є подібною до тієї, що спричинила пандемію COVID-19 у світі. Про це написав на своїй фейсбук-сторінці головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Читайте також Через мутацію COVID-19 у Данії знищать понад 15 мільйонів норок

Що в МОЗ розповіли про нову загрозу

За словами Ляшка, варіант, пов'язаний з норками – також відомий як "варіант кластеру 5" – має поєднання мутацій або змін, які раніше не спостерігались.

Віктор Ляшко
Ймовірність антигенної мутації SARS-CoV-2 ще не доведена, але у найгіршому випадку антигенна мутація може мати наслідки для імунітету, реінфекцій та ефективності вакцин від COVID-19.

Річ у тім, що багато із кандидатів у вакцини проти COVID-19 використовують спайковий білок коронавірусу у якості цілі.

Віктор Ляшко зазначив, що поговорив з послом Данії в Україні паном Оле Егберг Міккельсеном щодо цього. А згодом проінформував Держпродспоживслужбу, Мінекономрозвитку, Національну академію наук, Національну академію медичних наук щодо проведення оцінки ризиків пов'язаних з поширенням SARS-CoV-2 у популяції норок.


МОЗ оцінила ризики коронавірусу серед норок / Фото AP

До теми ВООЗ повідомила, що вивчає інформацію про мутований штам COVID-19 від норок з Данії

Що відомо про мутацію коронавірусу у тварин

  • У Данії збираються знищити всіх норок (15 – 17 мільйонів) через те, що на фермах виявили нову мутаційну версію коронавірусу COVID-19. Згодом, інфікованих тварин виявили також у Нідерландах, Іспанії, Швеції, Італії, США.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що рішення уряду Данії знищити всіх норок, щоб не допустити мутації коронавірусної інфекції, є поспішним, а мутації слід попередньо довести у лабораторних умовах.
  • В Україні також перевірили тварин на коронавірусну інфекцію, але не виявили заражень. В Асоціації звірівників України повідомили, що ситуація на українських фермах перебуває під контролем і не становить загрози для суспільства.