Лікарні по всьому світу мають потребу в оперативному тестуванні на COVID-19. Поширені молекулярні методи діагностики цього захворювання — метагеномного секвенування (mNGS) і полімеразна ланцюгова реакція зворотної транскрипції (RT-PCR), кожен з яких має свої обмеження. Вчені з Китаю розробили ефективну альтернативу, пише Science Daily.

Читайте також Тест на коронавірус для поїздки за кордон: де зробити та яка ціна

Переваги тесту

Брак швидких і точних молекулярних діагностичних інструментів знижує ефективність заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції.

Альтернативний тест на COVID-19 на основі технології генного редагування CRISPR, яку широко використовують в останні роки. Тест, який вони назвали CRISPR-COVID, дозволяє з високою продуктивністю виявляти вірус SARS-CoV-2, що викликає COVD-19.

CRISPR – що це?

CRISPR — це своєрідна база даних бактерії про контакти із вірусами. Вона подібно до того, як лімфоцити людини зберігають інформацію про контакти з інфекціями, забезпечуючи швидку відповідь імунної системи на потрапляння в організм бактерій чи вірусів, з якими людина вже зустрічалася.

Особливості нового тесту

CRISPR-COVID володіє такою ж чутливістю, що і mNGS, але результат з'являється вже через 40 хвилин. У разі масового виробництва вартість матеріалів для нового тесту буде менш як 70 центів.

Іншими словами, CRISPR-COVID – відмінна альтернатива наявним аналізам не тільки з технологічної, а й з економічної точки зору.