Фахівці асоціацій авіаційної медицини з США і Швейцарії опублікували обнадійливі дані про те, що під час пандемії літаки є чи не найбезпечнішим місцем, пише Jama Network.

Також на тему: Коронавірус може жити на деяких поверхнях до 4 тижнів: нове дослідження

Чому літаки – найбезпечніший транспорт під час пандемії

Нині відомі лише 42 випадки зараження коронавірусів під час авіаперельотів в усьому світі. Для порівняння: в Китаї з середини грудня до кінця лютого було виявлено понад 2300 випадків інфікування пасажирів в міжміських швидкісних поїздах.

Автори статті докладно описують механізм дії літакової системи вентиляції, яка проганяє повітря через фільтри того ж типу, які використовуються в хірургічних операційних. Велика частина повітря, яким дихають пасажири, оновлюється шляхом забортного, а циркуляція відносно невеликого потоку між рядами знижує ймовірність поширення інфекції.

Додатковим бар'єром служать високі спинки крісел, крім того, через специфіку розсадження пасажири не сидять один на проти одного і менше спілкуються.

В літаку низький ризик зараження коронавірусом
В літаку низький ризик зараження коронавірусом / Фото Unsplash

Поради для авіакомпаній

У статті даються рекомендації для підвищення безпеки в аеропорту і на борту літака. Зокрема, пропонується мінімізувати переміщення пасажирів, регулювання часу подачі їжі та напоїв для зменшення контактів.

У випадках, коли неможливо підтримувати фізичне дистанціювання, ризик зараження на борту можна знизити шляхом носіння масок. Також наразі вивчається доцільність тестування пасажирів і екіпажу на COVID-19 перед польотом,
– пишуть автори.

Поради для пасажирів

Також фахівці дали кілька рекомендацій і для пасажирів авіаліній. Крім очевидних порад носити маску й уникати подорожей в поганому самопочутті, є і новий лайфхак.

Відразу після посадки включіть індивідуальне вентиляційне сопло, розташоване над сидінням і відрегулюйте його таким чином, щоб потік повітря був спрямований вам на голову.

Тримайте його включеним весь час перельоту. Потоки повітря над вашою головою зможуть "розігнати" частинки вірусу в разі, якщо людина поруч з вами інфікована.