Роберт Лав, відомий нейробіолог, який спеціалізується на допомозі людям з хворобою Альцгеймера, розповів деталі нових наукових дослідженнях, які вивчали вплив деяких напоїв на стан шкіри людей.

Дивіться також На шляху до довголіття: знайшли біомаркери, за якими можна визначити біологічний вік людини

Які напої є ворогами молодості

Алкоголь, газована солодка вода і кава – напої, які, за словами експерта, зневоднюють шкіру або викликають запалення, що власне і є однією з основних причин старіння.

Втім, щодо двох інших напоїв сумнівів і подиву не виникло.

  • Алкоголь. І попри те, що деякі дослідження доводять, що помірне вживання алкоголю, не є шкідливим для здоров'я, щодо молодості шкіри це не працює. Адже алкоголь зневоднює її і робить старішою.
  • Газовані солодкі напої. Ці напої роблять нас на вигляд старішими не менше, ніж алкоголь. А "дієтичні" солодкі води насправді ще шкідливіші.

Дані щодо кави найсуперечливіші

При тому, що кава має низку переваг для здоров'я, зокрема вона корисна для мозку та кишкових бактерій, кофеїн є сечогінним засобом. Тобто, здатний зневоднювати організм.

"Кава зневоднює нас, а отже, і шкіру, тож саме через це, споживаючи каву, ми можемо виглядати старше", – зазначив нейробіолог.

Який вихід? Оскільки відмовитись від кави багатьом буде складно, екперт закликав разом з улюбленим напоєм пити воду, не забувати поновлювати водний баланс упродовж дня і безпосередньо після чашки улюбленого еспесо чи американо. Вода збалансує дію кофеїну на шкіру.

В яких напоях найбільше кофеїну

Фактичний вміст кофеїну в напоях залежить від кількох факторів – наскільки міцно заварений чай чи кава, яке зерно використовувалося – і від того, скільки кофеїну додали виробники до напою.

Ось дані, на які можна орієнтуватися. Ми наводимо значення на одну чашку об'ємом 200 – 250 мл.

Напій Кофеїн, мг
мелена кава 95 – 200
Енергетик 70 – 100
Розчинна кава 62
Чорний чай 47
Зелений чай 28
Кола 22

У чаї та каві без кофеїну доза мінімальна – 2 мг на 0,2 л, так що їх можна пити практично без обмежень. Якщо подобається пити каву із шоколадом, потрібно враховувати, що кофеїн є і там. Так, в 50 г молочного шоколаду міститься 10 мг кофеїну, а в 50 г гіркого – 40 – 50 мг. Виходить, дорослій людині за день можна випити дві чашки кави із шоколадкою.