Про це повідомило управління комунікації Національної поліції України.

Детально Сурогатне материнство в Україні: що з ним не так і чому хочуть заборонити

Створять групу правового регулювання сурогатного материнства

Наразі законодавство України не дозволяє якісно відпрацьовувати правопорушення у випадках сурогатного материнства, а також дає можливість для здійснення шахрайства та інших порушень закону – фальсифікації документів і нелегального перетину кордону,
– зазначили у МВС.

У повідомленні відомства йдеться про те, що часто так стається через правові колізії між законодавством України та іншими державами, де народження дітей за допомогою сурогатного материнства на правовому рівні заборонено.

Тому, задля удосконалення законодавства у МВС планують залучати стейкхолдерів, насамперед українських, та представників зацікавлених органів.

Для детального вивчення питання та усунення прогалин в правовому регулюванні щодо використання допоміжних репродуктивних технологій буде створена міжвідомча робоча група, до складу якої увійшли представники Нацполіції,
– йдеться в повідомленні.

До теми Скандал із дітьми сурогатних матерів: в Україні збільшилася кількість немовлят

Чому в Україні підняли питання сурогатного материнства

  • В мережу потрапило відео, у якому розповіли, що в Києві в клініках та лікарнях утримують близько 90 немовлят, народжених сурогатними матерями. Малюків не можуть віддати іноземцям через карантин.
  • За словами Денісової, сурогатне материнство в Україні – це проблема, яка потребує негайного реагування. Надання таких послуг іноземним громадянам може призвести передусім до порушення прав дітей та до ситуації, у якій Україна не здатна захистити своїх громадян.
  • У суспільстві почали активно обговорювати дозвіл на сурогатне материнство в Україні. Багато людей виступили проти, однак деякі експерти впевнені – заборона на сурогатне материнство може дати зелений сигнал чорному ринку.