Але такий стиль життя може негативно повпливати на ваше ментальне здоров'я. Зокрема, науковці довели, що постійний короткий нічний сон може бути передвісником розвитку симптомів депресії.

Дивіться також Перехід на зимовий час: які ризики для здоров'я створює зміна часу

Тож, поганий сон і психічні розлади – фактично нероздільні поняття. Водночас поки не зрозуміло, як відбувається кореляція: чи депресія викликає розлади сну, чи навпаки.

Ми бачимо закономірність між субоптимальною тривалістю сну та депресією. Вони часто виникають одночасно, але що з'являється першим – достеменно невідомо. Використовуючи генетичну схильність до захворювань, ми визначили, що сон, найімовірніше, таки передує депресивним симптомам, а не навпаки,
— зазначила доктор філософії UCL, авторка дослідження, Одеса Гамільтон.

Деталі дослідження

Вчені також виявили, що люди, які мали генетичну схильність до короткого сну (менше ніж 5 годин на добу), частіше спостерігали симптоми депресії упродовж наступних 4 – 12 років. Тоді як ті учасники, які мали генетичні передумови до депресії менше страждали від розладів сну.

Фахівці резюмували, що людям слід уникати прокрастинації та ставити у пріоритет гарний сон. Адже навіть якщо ви не маєте генетичної схильності до розвитку психічних захворювань, не слід піддавати свій організм ризикам.