Для ефективної роботи серцю, легеням та м'язам потрібна кров, багата на кисень. При вдиханні тютюнового диму чадний газ зв'язується з еритроцитами – червоними клітинами крові, які переносять кисень. Він витісняється, і його доставка до м'язів та інших тканин організму стає неможливою.

Також на тему: Знайшли нову шкоду пасивного куріння

Шкода від куріння

Це призводить до накопичення молочної кислоти – речовини, яка викликає втому, важке дихання та біль у м'язах після тренування. Також куріння фактор ризику:

  • раку, наприклад легень, ротової порожнини, гортані та інших органів;
  • серцево-судинних захворювань, наприклад інсульту та інфаркту через схильність до розвитку атеросклерозу та тромбоутворення у людей, які курять;
  • хронічної обструктивної хвороби легень – групи захворювань, що викликають порушення проходження повітря у легені та проблеми з диханням.

Також куріння призводить до порушення засвоєння кальцію та знижує мінеральну щільність кісток, що збільшує ризик переломів та остеопорозу – зниження щільності кісткової тканини.

Як куріння впливає на витривалість

Спортсмени іноді вживають нікотин, оскільки вважають, що це може поліпшити їхні показники та запобігти сухості у роті, допомоги у контролі ваги і поліпшенні концентрації.

Під час досліджень, у яких оцінювався вплив нікотину на фізичну працездатність, покращення витривалості, сили та гнучкості не спостерігалося.