Степанов таємно віддав крісло виконавця голови ДЕЦ Бабенку. Саме ця установа приймає рішення про продаж будь-яких медикаментів в країні, повідомила депутатка партії "Голос" Олександра Устінова.

До теми Кількість ліжок для хворих на COVID-19 в Україні планують збільшити до 75 тисяч

Що об'єднує Бабенка та Степанова

Установа повідомила, що новий виконавець обов'язків голови “Державного експертного центру МОЗ” Михайло Бабенко раніше очолював ПРАТ "Медфарком-Центр", діяльність якої пов'язана з одеситами Михайлом Даварашвілі, Павлом Порваном та Борисом Колісниченком. До слова, Бабенко досі володіє 10% цієї компанії.

Натомість Колісниченко – бізнес-партнер колишнього заступника міністра транспорту Ігоря Урбанського, батька депутата партії “За майбутнє” Анатолія Урбанського.

З січня 2017 року по квітень 2019, у період, коли Урбанський був головою Одеської облради, Максим Степанов керував Одеською обласною державною адміністрацією. Тоді ж компанія "Медфарком" неодноразово продавала ліки одеським лікарням за завищеними цінами та вигравала тендери на сотні мільйонів гривень.

В обхід конкурсу та процедурам, які не можуть бути проведені під час карантину, очільником ДЕЦ обрали людину Міністра охорони здоро'’я Максима Степанова та депутата фракції "За майбутнє" Анатолія Урбанського,
– розповіла Устінова 24 каналу.


Наказ про призначення Бабенка головою ДЕЦ / Фото Олександра Устінова

У чому полягає основна робота ДЕЦ

Фактично ДЕЦ є одним із двох головних фармацевтичних регуляторів на ринку ліків України. Без дозволу цієї установи, жоден препарат не вийде на фармацевтичний ринок країни. Так, без "експертного висновку" ДЕЦ ні у лікарнях, ні в аптеках не можуть продавати або використовувати будь-які препарати – від парацетамолу і вітамінів до ліків проти онкології та вакцин.