52 тисячі ліжок – це 30% від загального ліжкового фонду у країні. В ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що для боротьби з COVID-19 є можливість додати ще понад 20 тисяч ліжкомісць, повідомляє 24 канал.

До теми Шмигаль доручив організувати ліжкомісця для лікування COVID-19 у всіх можливих приміщеннях

Загальна кількість ліжкового фонду, яка може бути виділена під COVID-19 – це 75 тисяч ліжок. Зрозуміло, що вони мають бути обладнані,
– заявив Степанов.

Важливо розуміти, що для пацієнтів з коронавірусом, яких госпіталізують до лікарень з середнім або важким перебігом хвороби, потрібно не лише ліжкомісце. Кожному з цих пацієнтів необхідний додатковий кисень.

Ця проблема досі залишається актуальною для країни, адже з 52 тисячі відведених ліжок до кисню підведені лише 19 909. Натомість станом на ранок 6 листопада у лікарнях перебували 27 114 пацієнтів з COVID-19 або з підозрою на наявність хвороби.

Степанов наголосив, що до кінця листопада кількість ліжок з відведеним киснем збільшиться до 42 тисяч.

Міністр додав що кількість ліжок та нестача кисню – не єдина проблема, яку необхідно вирішити. Окрім цього, країні потрібні ще спеціалісти та фахівці, які здатні надавати допомогу хворим на коронавірус.