Одній дитині у бронхи потрапив арахіс, другій – волоський горіх, які блокували роботу легені. Про це пише видання ZAXID.NET з посиланням на слова дитячого торакального хірурга ОХМАТДИТу Олександра Колодія.

Читайте також Зеленський наполягає на створенні програми страхування від COVID-19 для медиків

Обох дітей прооперували ендоскопічно. Лікар розповів, що у суботу до ОХМАТДИТу привезли хлопчика з Золочівського району, якому 2 роки і 4 місяці. Батьки пригостили сина волоським горіхом ще у середу, частина з якого потрапила у бронхи і блокувала верхню долю правої легені. Він зазначив, що дитина почала кашляти і виникли хрипи зі свистом.

До суботи у дитини вже виник набряк, а дістати ту частину горіха було непросто.

Ми діставали її десь півтори години. Нині з маленьким пацієнтом вже все гаразд. Зробимо контрольний знімок і можна буде відпускати додому,
– додав Олександр Колодій.

Другий хлопець, віком 2 роки і 8 місяців, потрапив у лікарню на вул. Пилипа Орлика у неділю, 18 жовтня. Дитині арахіс повністю блокував праву легеню. За розповідями медиків, батьки їли арахіс і трішки насипали сину у долоню. Дитина ще у реанімації, але її стан задовільний.

Лікарі наголосили, що малим дітям краще не давати горіхів і насіння. Це можна зробити лише, якщо подрібнити їх і додати до страв.