Нині вчені з усього світу намагаються знайти спосіб подолати коронавірус. Втім, поки що ефективність проти важкої форми COVID-19 демонструє лише один препарат, повідомляє пресслужба ВООЗ у твіттері.

До теми Понад 4 тисячі українців випробують вакцину проти коронавірусу

Під час брифінгу 16 жовтня генеральний директор ВООЗ повідомив, що Дексаметазон поки що єдиний препарат, який допоміг під час лікування пацієнтів з важкою формою коронавірусу.

Тедрос Аданом Гебреєсус
“На цей момент кортикостероїд Дексаметазон досі є єдиним терапевтичним засобом, який продемонстрував свою ефективність проти COVID-19 серед пацієнтів з важкою формою захворювання."

Що відомо про препарат Дексаметазон

Дексаметазон є синтетичним препаратом з групи глюкокортикоїдних гормонів. Він має протизапальну, протиалергічну та імуносупресивну дію.

Дексаметазон використовують для лікування важких форм неспецифічного виразкового коліту і хвороби Крона, а також для низки інших серйозних захворювань, з яких: недостатність кори наднирників, подагра, рак легенів, туберкульоз, менінгіт та багато-багато інших.

У червні 2020 року повідомили, що цей препарат може суттєво знизити ризик смерті у пацієнтів з важкою формою коронавірусної хвороби. Під час дослідження ризик смерті пацієнтів, під'єднаних до ШВЛ, впав на третину. Натомість серед хворих, які перебували на кисневій підтримці ризик смерті впав на 20%.