Чудо-маску він показав у інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону.

Читайте також Блокатор коронавірусу: чому небезпечні бейджики, які начебто вбивають мікроби

Зокрема, журналіст поцікавився у нього пристроєм, який висить на шиї у Кравчука.

Це маска від коронавірусу. Це зробили американці. Вона працює від батарейок, заряджається і озон, повітря постійно звідти йде, і вбиває мікроби. Я сиджу зараз, навколо нас озон вже вбив всі мікроби,
– відповів Кравчук.

Насправді ж подібні маски не можуть ефективно "вбивати" частинки вірусу SARS-CoV в повітрі. Застосування озону не є панацеєю і може діяти хіба лиш, як спосіб заспокоїти себе, не більше.

Подібні пристрої зазнали критики

Раніше "бізнесмени" уже вигадували спосіб підзаробити на пандемії та пропонували для захисту "блокатори коронавірусу", які слід кріпити на одязі. Бейджик начебто "відлякає" коронавірусну інфекцію – у випадку "американської маски" принцип той самий.

У випадку коронавірусної інфекції, то SARS-CoV-2 передається повітряно-крапельним та контактним шляхом. Під час кашлю чи чхання ніякі випаровування речовин не зможуть захистити людину від крапельок із вірусом, які можуть дуже швидко потрапити в ніс, очі чи рот людини, яка перебуває на близькій відстані від хворого.

На відміну від користі, шкода від таких "масок" може бути

Озон – звичайний компонент атмосферного повітря. За нормальних умов — газ блакитного кольору з сильним специфічним запахом.

У високих концентраціях озон небезпечний для людей. Людина може відреагувати наступним чином:

  • Подразненням органів дихання. Людина впевнено відчуває запах озону вже за концентрації 0,01 мг/м3. За рівня ГДКср 0,03 мг/м3 озон викликає подразнення дихальних шляхів, утруднює дихання, викликає задишку та аритмію.
  • Загострення астматичних приступів, навіть до зупинки дихання та смерті.
  • Запалення легень, а зависоких концентрацій — набряк легень з задушенням та летальними наслідками.