За десять місяців епідемії COVID-19 вчених в усьому світі опублікували понад 80 досліджень про вплив нового коронавірусу на нервову систему і мозок. Перший метааналіз цих даних дозволяє говорити про певні закономірності щодо ускладнень на роботу мозку при COVID-19. Висновки роботи опубліковані на сайті Медичного коледжу Бейлора (США).

Читайте також Доведено: коронавірус таки може пошкоджувати мозок

Матаналіз підтверджує вплив коронавірусу на мозок

Автори проаналізували 84 дослідження за участю 617 людей, яким виконували електроенцефалограму мозку (ЕЕГ) для оцінки електричної активності мозку.

Раніше ми спостерігали таке тільки в невеликих групах пацієнтів, але тепер можемо з упевненістю сказати, що це взаємозв'язок, а не збіг,
– зазначив співавтор дослідження Зульфія Ханіф.

Які причини такого впливу

Поясненням може бути основна точка входу вірусу, а саме — порожнину носа, вважають вчені. З іншого боку, можливо, що це не прямий вплив вірусу. На це може впливати рівень кисню, супутні проблеми з серцем і інші фактори.

Вчені зазначили, що ймовірно варто проводити більше ЕЕГ та інших обстежень по візуалізації мозку, які дозволяти охопити більшу кількість пацієнтів з такими проблемами.

Подальші дослідження повинні показати в чому причина таких ускладнень. Викликані вони прямим ураженням мозку чи системними причинами.