Новини про коронавірус в Україні 26 жовтня
Читайте також Новини про коронавірус 25 жовтня: прогнози щодо вакцини, статистика захворюваності
Статистика поширення COVID-19
Від учора внаслідок ускладнень коронавірусу 73 хворих, на жаль, померли, натомість 1029 пацієнтів одужали. Загалом з початку епідемії коронавірусу в Україні захворіли майже 349 тисячі. 142 537 людей одужали. На жаль, 6 464 пацієнтів померли від ускладнень, викликаних інфекцією. Активних хворих на COVID-19 станом на 26 жовтня в Україні – 199 923, вони продовжують лікуватись.
Поширення коронавірусу в областях України
- Вінницька область –9 401;
- Волинська область –12 403;
- Дніпропетровська область –13 144;
- Донецька область –8 701;
- Житомирська область –12 533;
- Закарпатська область –13 144;
- Запорізька область –8 132;
- Івано-Франківська область –18 590;
- Кіровоградська область –2 114;
- м. Київ –34 362;
- Київська область –14 845;
- Львівська область –27 608;
- Луганська область –3 233;
- Миколаївська область –7 069;
- Одеська область –22 179;
- Полтавська область –8 056;
- Рівненська область –17 730;
- Сумська область –10 605;
- Тернопільська область –19 261;
- Харківська область –33 250;
- Херсонська область –3 236;
- Хмельницька область –13 482;
- Чернівецька область –19 728;
- Черкаська область –8 147;
- Чернігівська область –7 971.
Скільки пацієнтів померли внаслідок COVID-19
- Львівська область – 783 (+6)
- Київ – 699 (+15)
- Харківська область – 495 (+2)
- Чернівецька область – 437 (+2)
- Івано-Франківська область – 416 (+2)
- Закарпатська область – 353 (+3)
- Київська область – 335
- Одеська область – 333 (+5)
- Дніпропетровська область – 315
- Волинська область – 247 (+4)
- Тернопільська область – 241 (+1)
- Рівненська область – 222 (+4)
- Житомирська область – 210 (+7)
- Хмельницька область – 203 (+3)
- Вінницька область – 166 (+3)
- Полтавська область – 153 (+2)
- Сумська область – 153 (+2)
- Миколаївська область – 133 (+3)
- Запорізька область – 97
- Чернігівська область – 87
- Донецька область – 87
- Черкаська область – 86 (+2)
- Кіровоградська область – 82 (+2)
- Херсонська область – 70 (+3)
- Луганська область – 61 (+2)
Степанов розкритикував українців за недовіру до вітчизняної вакцини
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що громадяни України не вірять в ефективність вакцини проти коронавірусу вітчизняного виробництва лише тому, що нібито мають упередження та комплекс національної меншовартості.
Він додав, що за багатьма передовими винаходами стоять саме українці, тому порадив звертати увагу на речі, якими користуються українці в повсякденному житті, адже дуже часто це все зроблено українськими вченими.
Позбувайтеся цього комплексу національної меншовартості, що ми ні на що не здатні, що нічого не можемо зробити... Через таку політику, що "ми ні на що не здатні" та завдяки політиці повного ігнорування нашої науки, талановиті вчені виїхали за кордон,
– наголосив очільник МОЗ.
COVID-19 серед українських медиків
За минулу добу COVID-19 виявили у 182 медпрацівників.Загалом, від початку пандемії в Україні коронавірус виявили у 21 531 медика. Від загальної кількості інфікованих в країні медичні працівники становлять понад 6%.
Коронавірус у ЗСУ
Станом на 26 жовтня в ЗСУ на коронавірус хворіють 1395 військових. За минулу добу кількість хворих зросла на 25. Усього від початку пандемії одужало 3639 військовослужбовців, померли – 14 інфікованих.
У МОЗ прогнозують зростання кількості хворих, що не буде пов'язано з виборами
Виконуючий обов'язки генерального директора Центру громадського здоров'я Ігор Кузин заявив, що в Україні, ймовірно, зросте захворюваність на коронавірус, але це не пов'язано із виборами. Ці наслідки обумовленні загальною тенденцією до збільшення випадків інфікувань.
"Вибори – це, звичайно ризикована операція, адже велика кількість людей, контактували між собою, але норми та рекомендації МОЗ строго виконувалися. Тому, я не думаю, що спалах буде пов'язаний з виборами", – заявив Кузин.
У Сєвєродонецьку медики, які хворі на COVID-19, лікують пацієнтів через нестачу персоналу
У Сєвєродонецькій міській багатопрофільній лікарні є кілька лікарів, яким доводиться продовжувати працювати і лікувати пацієнтів з COVID-19 , незважаючи на те, що вони самі хворіють на коронавірус.
"У мене у трьох відділеннях лікарі одночасно хворіють на "ковід", лікуються, і вони ж лікують своїх пацієнтів. Тобто якщо медик або на стадії одужання, або хворіє у легкій формі, то він у своєму відділенні одночасно і пацієнт, і лікар", – заявив очільник лікарні Роман Водяник.
Зеленський вимагає правдиву статистику щодо COVID-19
Президент Володимир Зеленський вимагає достовірної статистики щодо захворюваності на коронавірус в Україні.
У відповідь Максим Степанов повідомив, що не отримує всіх цифр щодо тих, хто подолав хворобу, оскільки багато людей переносять її на самоізоляції. МОЗ ще навесні внесло зміни, за якими одужання визначається за клінічними симптомами, негативний тест на COVID-19 не обов'язково.
На Одещину запросили фахівців, які облаштовували польові госпіталі в Ухані
Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций розповів, що запросив китайських фахівців, які мають досвід облаштування польових госпіталів в Ухані. Додамо, що саме у цьому місті в Китаї були виявлені перші спалахи інфекції.
За його словами, для України китайський досвід є цінним щодо облаштування в оперативному порядку тимчасових госпіталів та лікарень, використання медичних протоколів та медпрепаратів, які є ефективними у Китаї.
Чи готові українці безкоштовно вакцинуватись від коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Новини про коронавірус у світі 26 жовтня
Згідно з даними РНБО, від початку пандемії COVID-19 у світі інфікувалися 43 107459 людей, з них 28 980 741 одужав, але, на жаль, 1 154 525 хворих померли.
Топ-5 країн за поширенням коронавірусу:
- США – 8 636 995;
- Індія – 7 909 959;
- Бразилія – 5 394 128;
- Росія – 1 520 800;
- Франція – 1 182 153.
Роналдінью захворів на COVID-19
Легендарий бразилець Роналдінью, який нещодавно вийшов на волю після арешту за підроблені документи, захворів на коронавірусну інфекцію. Про це розповів сам колишній гравець "Барселони" на своїй сторінці в інстаграмі.
Роналдінью вже відправився на самоізоляцію, тому всі заплановані події за участі легенди футболу прийшлось перенести.
"Я здав тест, який показав позитивний результат на COVID-19. Зі мною все добре, хвороба протікає безсимптомно. Всіх обіймаю", – сказав Роналдінью.
Коронавірус порушує роботу мозку
Відомо, що COVID-19 порушує роботу усіх систем організму, зокрема негативно впливає на нервову систему та роботу мозку. Втім, яким чином коронавірусна хвороба впливає на мозок – досі було невідомо, як і те, чи безпосередньо клітини SARS-CoV-2 винні у наслідках, чи це наслідок загального занедужання.
Нове дослідження опублікували вчені з Гетеборзького університету свідчить про те, що більш імовірно такі ускладнення викликані реакцією імунної системи на SARS-CoV-2, а не прямим впливом вірусу на нервову систему. Аналіз даних пацієнтів, які перехворіли на COVID-19 показали, що після зараження у декого з них з'явились різні неврологічні розлади, зокрема галюцинації, розлади особистості, проблеми з пам'яттю і інші.
Найчастіше ці ускладнення виникають після важкої форми COVID-19 і зазвичай мають тимчасовий характер.
У Берліні намагалися підпалити Інститут Коха
У неділю, 25 жовтня, противники коронавірусних обмежень спробували підпалити Інститут Роберта Коха – центральну установу у боротьбі з пандемією коронавірусу. поліція Берліна розігнала акцію протесту, у якій брали участь близько 2 тисяч осіб, ще на самому початку. Зазначається, що учасники не дотримувалися правил соціального дистанціювання і вимог носити маску.
Вчені створили пристрій для полегшення дихання під час носіння масок
Чимало людей скаржаться на незручність носіння масок. Відтак швейцарські винахідники створили спеціальний пристрій, який полегшує дихання під маскою. Спеціальний аератор, як наголошують розробники, дозволить людям легше дихати під час носіння масок. Вартість одного пристрою становить 10 євро. Перші поставки спеціального пристрою заплановані на листопад цього року. Аератор виготовлений з м'якого матеріалу і розміщується на підборідді під маскою.
Пандемія стала причиною масового ожиріння
Пандемія коронавірусу змінила звички людей, зокрема негативно повпливала на психологічний стан людей та стала причиною спалаху ожиріння.
У глобальному дослідженні оцінювалися зміни в поведінці щодо здоров'я, які сталися в умовах широко поширених обмежень пандемії. Дослідники також встановили, що ефект ізоляції негативно вплинув на людей з ожирінням. Одна третина людей з ожирінням набрала вагу під час карантину в порівнянні з 20,5 відсотками людей з нормальною або надлишковою вагою.
Німеччина на межі через коронавірус
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель визнала, що Німеччина зараз перебуває на межі втрати контролю над пандемією. Вона вважає ситуацію з коронавірусом дуже загрозливою. За даними німецьких журналістів, Меркель вважає, що заходів для стримування вірусу недостатньо. Темпи зараження не сповільнюються, а система охорони здоров'я не може зрозуміти ланцюжок зараження. Незабаром Німеччина може опинитися в "складній ситуації", коли ліжок у відділеннях інтенсивної терапії бракуватиме.