Новини про коронавірус в Україні

Статистика COVID-19

На жаль, від ускладнень, викликаних коронавірусом, за минулу добу померло 287 людей. Також за минулу добу госпіталізовано 2 770 людей з діагнозом COVID-19 чи підозрою на недугу. Водночас видужали від коронавірусу 5 355 мешканців країни.

Днем раніше Новини про коронавірус 11 квітня: низька ефективність китайських вакцин та успіхи Польщі

Від початку пандемії:
 • Інфікувались SARS-CoV-2 – 1 861 105 мешканців України.
 • Від ускладнень хвороби померли – 37 301 пацієнт.
 • Станом на 12 квітня видужали від коронавірусу – 1 416 215 людей.

Скільки вакцинованих

За 11 квітня 2021 року в Україні вакцинували 1 216 людей проти COVID-19. Від початку вакцинальної кампанії щеплено 378 266 людей.

Щеплення проводили 34 мобільні бригади з імунізації та 81 пункт щеплення. Найбільше щеплень зробили у Вінницькій, Львівській, Тернопільській і Харківській областях.

Кількість інфікувань та щеплень в регіонах за добу:

 • м. Київ – 537 випадків/ 60 щеплень;
 • Вінницька область – 159 випадків/ 120 щеплень;
 • Волинська область – 247 випадків/ 10 щеплень;
 • Дніпропетровська область – 1 112 випадків/ 10 щеплень;
 • Донецька область – 327 випадків/ 10 щеплень;
 • Житомирська область – 349 випадків/ 40 щеплень;
 • Закарпатська – 62 випадки/ 10 щеплень;
 • Запорізька область – 260 випадків/ 70 щеплень;
 • Івано-Франківська область – 49 випадків/ 66 щеплень;
 • Київська область – 477 випадків/ 50 щеплень;
 • Кіровоградська область – 149 випадків/ 10 щеплень;
 • Луганська область – 43 випадки/ 30 щеплень;
 • Львівська область – 590 випадків/ 170 щеплень;
 • Миколаївська область – 303 випадки/ 0 щеплень;
 • Одеська область – 443 випадки/ 90 щеплень;
 • Полтавська область – 136 випадків/ 0 щеплень;
 • Рівненська область – 174 випадки/ 50 щеплень;
 • Сумська область – 377 випадків/ 10 щеплень;
 • Тернопільська область – 315 випадків/ 150 щеплень;
 • Харківська область – 595 випадків/ 120 щеплень;
 • Херсонська область – 195 випадків/ 0 щеплень;
 • Хмельницька область – 149 випадків/ 110 щеплень;
 • Черкаська область – 385 випадків/ 0 щеплень;
 • Чернівецька область – 168 випадків/ 20 щеплень;
 • Чернігівська область – 255 випадків/ 10 щеплень.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Станом на 11 квітня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 441 989 людей.


Як записатися на вакцинацію / Інфографіка 24 каналу

До теми Вчителів, які працюватимуть на ЗНО, будуть вакцинувати китайським препаратом

В Україні стартувала вакцинація китайським препаратом Sinovac

Джерело: телеграм Ольги Василевської-Смаглюк

Китайська вакцина компанії Sinovac (CoronaVac) вже пройшла лабораторний контроль в Україні. 12 квітня стартувала вакцинація цим препаратом. Нагадаємо, що загалом в країну прибуло 215 тисяч доз препарату.

Народний депутат від "Слуги народу" Ольга Василевська-Смаглюк повідомила, що вакциною компанії Sinovac будуть прищеплювати маломобільні групи населення та працівників критичної інфраструктури.

Україна домовляється з ОАЕ про 5 мільйонів доз вакцини Sinopharm

Джерело: пресслужба Мінреінтеграції

Україна може отримати 5 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу китайської компанії Sinopharm. Про це сьогодні домовлялась українська делегація в Об'єднаних Арабських Еміратах.

Відомо, що еміратська компанія разом із китайським виробником Sinopharm налагодила виробництво інактивованої вакцини під назвою Hayat-Vax COVID-19.

Кого на вакцинацію реєструють роботодавці

Деяким категоріям населення не потрібно записуватися у чергу на вакцинацію проти коронавірусу. Натомість про можливість і дати щеплення має поінформувати керівник.

Алгоритм запису для роботодавців:

 • Регіональні координатори з вакцинації поінформують управлінців кожної сфери, зокрема керівників закладів, про початок вакцинації цієї цільової групи та формування списків.
 • Керівники закладів передають ці списки регіональному координатору з вакцинації.
 • Далі керівники закладів готують приміщення для вакцинації та домовляються з регіональним координатором про день та час візиту мобільної бригади.
 • У призначений день і час проводять вакцинацію за списком.
 • На вакцинацію слід взяти копію про підписання декларації або паспорт з ідентифікаційним кодом (для реєстрації в електронній системі охорони здоров'я).

У МОЗ заявили про пікове навантаження на службу екстреної медицини

Заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак під час брифінгу повідомила про пікове навантаження на екстрену медичну службу. Так, у середньому бригади екстреної медичної допомоги здійснюють близько 17-19 тисяч виїздів на добу.

Ірина Микичак

“Ми протягом останнього тижня маємо пікові навантаження на службу екстреної медичної допомоги. У нас високий рівень госпіталізацій”.

За словами заступниці очільника МОЗ, високий рівень виїздів у Запорізькій, Одеській та Харківській областях. Водночас дещо стабілізувалося навантаження у місті Київ.

МОЗ оновило показники захворюваності

Джерело: МОЗ

У Міністерстві охорони здоров'я оновили показники захворюваності COVID-19 у регіонах. Одразу 3 області перебувають за крок до червоної зони.

Згідно з новими даними, на Донеччині, Полтавщині та Черкащині можуть суттєво посилити карантині обмеження. У цих регіонах впродовж трьох днів одразу два показники перевищують норму – коефіцієнт виявлення випадків інфікування та рівень госпіталізацій.

У Донецькій області коефіцієнт інфікування становить 21% при нормі 20%, а рівень госпіталізацій 73,9% при нормі 60%. У Полтавській області 20,1% і 81,4 відповідно. У Черкаській області - 22,9% і 92,3%.


Зони карантину в Україні / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

Більше про ситуацію в регіонах з COVID-19 дивіться у сюжеті:

Новини про коронавірус у світі

Захворюваність зростає сім тижнів поспіль, попри вакцинацію

Джерело: ВООЗ

Кількість хворих на коронавірус у світі зростає сьомий тиждень поспіль, попри використання більш ніж 780 мільйонів доз вакцин. Також, за даними ВООЗ, показники смертності внаслідок коронавірусної недуги зростають чотири тижні поспіль.

В Організації вважають, що пандемія коронавірусу ще далека від завершення, але її можна взяти під контроль за кілька місяців за допомогою карантинних заходів.

Статистика поширення COVID-19

Джерело: Апарат РНБО України

Від початку пандемії у світі зареєстрували понад 136 мільйонів хворих на коронавірус, з них близько 78 мільйонів пацієнтів уже подолали хворобу. Втім, 2 936 018 померли від ускладнень, спричинених недугою.

У Великій Британії пом'якшують карантинні обмеження

Джерело: BBC

З понеділка, з 12 квітня у Великій Британії пом'якшують карантинні обмеження, які ввели через пандемію COVID-19 та новий штам коронавірусу. Зокрема, у країні скасовують комендантську годину, яка діяла раніше. З 12 квітня у країні можуть відкритися всі магазини і салони краси. Тренажерні зали, басейни, бібліотеки та зоопарки також можуть знову запрацювати.

У Великій Британії захворюваність йде на спад. Близько 60% дорослого населення отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19.

Спалах COVID в Індії: призупинено експорт Ремдесивіру

Джерело: пресслужба МОЗ Індії

Індія призупинила експорт препарату Ремдесивір, який застосовують під час лікування коронавірусу, через зростання захворюваності в країні.

Індія вийшла на друге місце у світі за кількістю заражень COVID-19. У МОЗ країни повідомляють, що за минулу добу зафіксували понад 168 тисяч нових хворих, а 904 людини померли.

Дослідження про коронавірус

Вакцини проти коронавірусу допоможуть побороти інші смертельні хвороби

Джерело: Daily Mail

У вакцинах проти коронавірусу використовують унікальну технологію мікроРНК, а їхнє застосування в найближчому майбутньому дозволить здійснити лікування невиліковних хвороб, включаючи ВІЛ і деякі види раку.

Детально про це Як вакцини проти коронавірусу прискорять розробку нових ліків

Діти менше поширюють коронавірус

Джерело: Canadian Medical Association Journal

У новому дослідженні вчені оцінили кількість і активність коронавірусу SARS-CoV-2, які виділяють інфіковані дорослі та діти. Ці результати сильно відрізняються від попередніх.

Щоб порівняти інфекційну небезпеку, яку мають діти і дорослі, вчені перевірили вірусне навантаження в кожному аналізі та вивчили життєздатність вірусів в клітинних культурах.

 • Віруси були життєздатними (розмножувалися в культурах тканин) в 31% випадку;
 • в 18% мазків дітей молодшої групи (10 років і молодше).
 • у 23% – старших дітей (11-17 років).
 • в 44% – дорослих.

Сонце зменшує ризик смерті від коронавірусу

Джерело: Wiley online library

Дослідники з Единбурга порівняли рівень смертності з сонячною активністю в різних країнах і прийшли до висновку, що ультрафіолетове випромінювання дійсно надає рятівний вплив. Однак вітамін D тут ні до чого.

Дослідники порівняли всі зареєстровані випадки смерті від COVID-19 в континентальній частині США з рівнем ультрафіолетового випромінювання у 2474 округах за той же період.

Автори дослідження підкреслили, що зниження ризику смертності через сонячну активність не можна пояснити підвищеним рівнем вітаміну D. У дослідження були включені тільки області з низьким рівнем UVB-випромінювання, необхідного для достатнього вироблення вітаміну D в організмі.