Новини про коронавірус в Україні 30 липня

Статистика поширення COVID-19

Джерело: МОЗ

Впродовж минулої доби в Україні виявили 962 хворих на коронавірус. Серед них 51 дитина 49 медпрацівників. До лікарень госпіталізували 488 людей з симптомами COVID-19, які потребували медичного контролю. Від ускладнень хвороби, на жаль, померли 14 пацієнтів. Водночас видужали щонайменше 504 хворих.

До теми Науковці назвали дату, коли в Україні зросте кількість хворих на коронавірус

Добовий приріст інфікованих в регіонах

  • Київ –233 випадки;
  • Вінницька область – 27 випадків;
  • Волинська область – 14 випадків;
  • Дніпропетровська область – 64 випадки;
  • Донецька область – 69 випадків;
  • Житомирська область – 29 випадків;
  • Закарпатська область – 18 випадків;
  • Запорізька область – 44 випадки;
  • Івано-Франківська область – 16 випадків;
  • Київська область – 31 випадок;
  • Кіровоградська область – 9 випадків;
  • Луганська область – 32 випадки;
  • Львівська область – 51 випадок;
  • Миколаївська область – 20 випадків;
  • Одеська область – 83 випадків;
  • Полтавська область – 17 випадків;
  • Рівненська область – 6 випадків;
  • Сумська область – 27 випадків;
  • Тернопільська область – 8 випадків;
  • Харківська область – 72 випадки;
  • Херсонська область – 28 випадків;
  • Хмельницька область – 16 випадків;
  • Черкаська область – 23 випадки;
  • Чернівецька область – 18 випадків;
  • Чернігівська область – 7 випадків.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Все, що треба знати про профілактику коронавірусу / Інфографіка 24 каналуПравила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

В Україні продовжать карантин

Джерело: ТСН

Карантин, який наразі діє в Україні до 31 серпня, подовжать. Так вважає головний санлікар країни Ігор Кузін. Це пов'язано з тим, що добова кількість інфікованих в країні почала стрімко зростати.

Вакцинація дітей

Джерело: МОЗ

Міністерство охорони здоров'я затвердило рекомендації вакцинації проти коронавірусу дітей від 12 років у деяких випадках. Щепити дозволили препаратом Comirnaty від Pfizer/BioNTech.

Більше тут МОЗ дозволило вакцинацію дітей: за яких умов

В КМДА пояснили щодо перепусток у транспорт

Джерело: КМДА

У КМДА запевняють, що не збирають ще списки працівників підприємств критичної галузі для видачі перепусток у транспорт. Втім, в адміністрації проводять активну підготовку до ймовірного локдауну. Місто розробляє алгоритм впровадження електронних перепусток для проїзду в транспорті на випадок запровадження локдауну.

Троє жителів Львівщини одужали від Дельти

Джерело: ЛОДА

Трьох львів'ян, які були хворі на штам коронавірусу Дельта виписали зі стаціонарів. Зараз їх перевели на амбулаторне лікування. Наразі ще троє людей чекають результатів.

Штам Дельта 30 липня 2021 Хворі одужали у Львові
Дані про штам коронавірусу Дельта / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

Скандал у літаку в Харкові

Джерело: телеграм-канал "Труха Харьков"

У Харкові жінка влаштувала скандал під час посадки на борт літака. Вона не хотіла одягати захисну маску, хоч це була вимога екіпажу. Через конфлікт рейс затримали на 30 хвилин. На борту перебували понад 100 пасажирів.

COVID-сертифікати в Дії ще не гарантують можливості виїзду за кордон

Джерело: Громадське радіо

У додатку "Дія" з'явилися перші сертифікати про вакцинацію від коронавірусу для щеплених людей. Втім, вони поки перебувають на бета-тестуванні. Тобто, такий документ ще не гарантує можливості виїзду за кордон.

У Кропивницькому вакцинують в автобусах

Джерело: 24 канал

Мешканців віддалених районів Кропивницького вакцинують у салонах комунальних автобусів. Охочих щеплюють у порядку живої черги, але пріоритет надають пенсіонерам, які через здоров'я не можуть самотужки дістатися до поліклінік. На вибір є 2 вакцини – CoronaVac або Moderna.

Зверніть увагу Дельта-штам вже виявили у 132 країнах світу, – ВООЗ

Щонайменше 40% українців мають антитіла до COVID-19, – ЦГЗ

Джерело: Центр громадського здоров'я

Попередні результати дослідження Центру громадського здоров'я України свідчать про те, що мінімум 40% українців вже мають антитіла до SARS-CoV-2 – збудника COVID-19. Але кількість людей з імунітетом може бути навіть більшою.

Італія відкриває кордон за єдиної умови

Джерело: твітер Дмитра Кулеби

Відповідно до рекомендацій Ради ЄС, уряд Італії дозволив в'їзд громадянам України з 31 липня. Перетнути кордон можуть як вакциновані, та і не щеплені туристи. Але всі обов'язково мають пройти короткотривалу 5-денну самоізоляцію.

Засідання РНБО: Зеленський доручив вирішити проблеми з виплатами медпрацівникам

Джерело: 24 канал

Олексій Данілов повідомив, що під час виїзного засідання РНБО 30 липня обговорювали питання, як підготувати систему охорони здоров'я до нових викликів. Зокрема, і розв'язати старі проблеми. Мовилося і про грошове забезпечення співробітників медичних закладів. Так, президент Володимир Зеленський доручив розв'язати це питання.

Новини про коронавірус у світі 30 липня

Статистика поширення COVID-19 у світі

Джерело: Університет Гопкінса

Станом на ранок 31 липня у світі зафіксували понад 197 мільйонів хворих на коронавірус. Від недуги померли понад 4,2 мільйони інфікованих. Найбільшу кількість інфікованих коронавірусом виявили у США, там захворіли майже 35 мільйонів людей, жертвами коронавірусу стали понад 613 тисяч жителів США.

Наступна країна, яка найбільше постраждала від пандемії, є Індія. Там інфікувались понад 31,5 мільйона людей, з них померли внаслідок недуги 423 тисячі. Потім іде Бразилія, Франція та Росія.

Скільки життів врятувала вакцинація в Англії

Джерело: Интерфакс

В Англії вакцинація проти коронавірусу допомогла запобігти близько 60 тисяч смертей і понад 22 мільйонам заражень. В контексті поширення варіанту Дельта цифри можуть бути навіть вищими.

Коронавірус мутував в організмі пацієнтки 40 разів

Джерело: N+1

Російські вчені виявили 40 мутацій коронавірусу в організмі пацієнтки з лімфомою. Жінка хворіла протягом 318 днів, а мутації допомагали обходити імунну реакцію організму.

Під час пандемії капітал США виріс на 19 трильйонів доларів

Джерело: MarketWatch

Домашні господарства США під час пандемії збільшили свої статки до 137 трильйонів доларів. Загалом вони заробили 19 трильйонів доларів.

Цікаво Всього 1/10 дози: вчені протестували новий спосіб вакцинації Moderna

Дельта-штам вже виявили у 132 країнах світу, – ВООЗ

Джерело: ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) назвала точну кількість країн, у яких зафіксували небезпечний штам коронавірусу Дельта. Так, він дістався вже 132 країн.

У Китаї спалах Дельти через літак з Росії

Джерело: РБК-Україна

У Китаї виявили спалах штаму коронавірусу Дельта. Спершу ріст захворюваності виявили в Нанкіні, далі локальний спалах поширилася на 26 інших міст.

У музеї Ватикану відвідувачів пускатимуть за COVID-сертифікатами

Джерело: пресслужба Musei Vaticani

Вже зовсім скоро у музеї Ватикану відвідувачі зможуть потрапити лише, якщо матимуть COVID-сертифікат. Нововведення набуде чинності від п'ятниці, 6 серпня.

Надзвичайний стан у Японії

Джерело: Al Jazeera

Раніше в Токіо оголосили про надзвичайний стан на час проведення в цьому місті Олімпійських ігор-2020. Зараз же обмеження посилили і продовжили. Все це – на тлі зростання захворюваності на коронавірус.

Дослідження про коронавірус

Як змінилася пам'ять пацієнтів після легкого COVID-19

Джерело: JAMA

Норвезькі вчені опитали пацієнтів, які перенесли коронавірусну інфекцію без госпіталізації. Через 8 місяців у багатьох з них ослаблення пам'яті поєднувалося із загальним погіршенням здоров'я.

Новий спосіб вакцинації Moderna

Джерело: medRxiv

У Нідерландах вчені знайшли новий "ефективний" метод імунізації – щеплення вводили у верхній шар шкіри дробними дозами. В умовах дефіциту вакцин, мовляв, це може стати поворотним моментом у подоланні пандемії".

Читайте також Лисиця покусала чоловіка: село на Прикарпатті закрили на карантин

Вчені створили нові антитіла проти коронавірусу

Джерело: Science Daily

Вчені створили антитіла на основі імунних білків альпаки, вони ефективні проти альфа, бета, гамма і дельта варіантів коронавірусу. А в разі появи нових мутацій коронавірусу антитіла можна буде легко адаптувати. Крім того, нові антитіла мають винятковою стабільність і термостійкість.

Штам Дельта заразніший за вітрянку

Джерело: The New York Times

Заразність штаму Дельта можна порівняти із заразністю таких хвороб як вітрянка та кір, а переносити його можуть як невакциновані, так і повністю щеплені від коронавірусу люди