Доза 50 – 150 мг/кг ментолу є смертельною для людини. Але в чаї з м'ятою вміст ментолу невеликий, тому він вважається безпечним продуктом і 3 – 5 чашок на день не зашкодять.

Також на тему: Як визначити алкоголізм у людини

Користь м'яти

Основний активний компонент олії перцевої м'яти – ментол і кілька інших летких олій. Олія перцевої м'яти розслаблює гладку мускулатуру шлунково-кишкового тракту, зменшує прояви синдрому подразненого кишечника, наприклад, болю і здуття живота. А ще може допомогти при головному болі напруги. Також м'ята знижує стрес та освіжає дихання.

Коли м'ята може нашкодити

Але у великих дозах олія перцевої м'яти може бути токсичною і навіть смертельною, оскільки викликає порушення роботи нирок і, за деякими даними, печінки. Вона також може мати жовчогінну дію, тому протипоказано людям із жовчнокам'яною хворобою.

Тим, у кого є гастроезофагеальний рефлюкс, приймати олія м'яти також небажано, оскільки воно може послабити нижній сфінктер стравоходу та симптоми загостряться.

Також є дані, що надмірна кількість ментолу викликає збудження, запаморочення, порушення координації, галюцинації, судоми та кому. Специфічної протиотрути не існує, тому цей стан дуже небезпечний.

Також можливий вплив на швидкість виведення з організму деяких ліків, наприклад, тих, що розщеплюються печінкою, – диклофенаку, амітриптиліну, лозартану та інших. Приймати олію перцевої м'яти з ними не рекомендується.