Хто зможе отримати бустерну дозу вакцини

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики України рекомендує дозволити вводити бустерну дозу вакцини від COVID-19 тим, кому вона потрібна для виїзду в інші країни. Про це розповів голова групи експертів Федір Лапій.

До теми Жінки дедалі частіше мають проблеми зі щитоподібною залозою: як цьому зарадити

За його словами, вже є країни які вимагають для в'їзду наявність бустерної дози, зокрема Ізраїль. А кількість вакцин, яка зараз є у нас, дозволяє робити бустерні дози. Також там переконані, що великого попиту на це не буде.

Тому ми вирішили передбачити можливість введення бустерної дози для людей, які виїжджають до країн з такою вимогою. У нас є достатня кількість вакцин, щоб дозволити щепитися ревакцинальною дозою людям, які планують їхати до цих країн,
– зазначив Лапій.

Він уточнив, що для бустерної дози можна використовувати вакцину того ж виробника, що і при первинному курсі. Якщо ж вона буде недоступна, то можна застосовувати вакцину, вироблену на іншій платформі.

Третя доза COVID-вакцини для людей зі слабким імунітетом

Крім цього, національна технічна група експертів рекомендує і дозволити третю додаткову дозу вакцини людям з ослабленим імунітетом. Зокрема, онкохворим, ВІЛ-інфікованим та іншим категоріям осіб.

"Її (додаткову дозу – 24 канал) вводять особам, які гірше відповідають на первинний курс вакцинації. Які люди гірше захищені після стандартних двох доз? Це імуноскомпроментовані особи (наприклад, пацієнти з онкозахворюваннями)", – підкреслив Лапій.

Важливо Якщо щепили "Супутником": якою вакциною можна ревакцинуватися в Україні

Він додав, що вже визначили перелік станів, за якими люди визнаються імуноскомпроментованими і за якими їм рекомендована третя доза вакцини AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, CoronaVac або Moderna.

"Її вводитимуть мінімум через 28 днів після другої дози, оптимально це зробити до третього місяця. Але якщо пройшло більше 3 місяців від другої дози, наприклад, у тих, хто прищепився повним курсом раніше, то вони все одно зможуть її отримати зараз", – пояснив Лапій.