Втім ті, хто щеплені російською вакциною, можуть ревакцинуватися в Україні. Завідувачка кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти Алла Волоха розповіла, якими препаратами це можна зробити.

До теми Жінки дедалі частіше мають проблеми зі щитоподібною залозою: як цьому зарадити

Для цього підійдуть такі препарати:

  • AstraZeneca;
  • Pfizer;
  • Moderna.

Примусова вакцинація

Зараз російським препаратом змушені вакцинуватися деякі жителі окупованих територій. З огляду на це слід розробити офіційні рекомендації щодо того, чи сумісний цей препарат з іншими, щоб люди могли ревакцинуватися на підконтрольній Україні території.

Я думаю, що це має бути все-таки дійсно якось регламентовано в рекомендаціях,
– зазначила Волоха.

Втім, враховуючи вже наявні дані, вже зараз можна підібрати сумісні вакцини зі "Супутником".

"Супутник" – це векторна вакцина, і вона схожа за дією на вакцину AstraZeneca. Оскільки після AstraZeneca дозволяють робити щеплення вакцинами Pfizer або Moderna (тобто вакцинами, зробленими на платформі мРНК), то такий дозвіл, в принципі, може бути й після вакцинації "Супутником", – пояснила імунологиня.

Російську вакцину не зареєстрували у ВООЗ

  • Кремль почав активно просувати свою вакцину у світі з серпня 2020 року. Втім у світі не спішать закуповувати російську вакцину.
  • Ані Всесвітня організація охорони здоров'я, ані Європейське агентство з лікарських засобів досі не дали дозвіл на використання "Супутника V". Все через те, що російська сторона так і не показала кінцевих даних щодо її ефективності та безпеки.
  • Самі ж росіяни їдуть за щепленням у Європу.