Загадковий коронавірус швидкими темпами поширюється з Китаю до інших країн. У спробі зупинити епідемію органи охорони здоров'я та фармацевтичні компанії розпочинають розробку вакцини. Однак досвід попередніх років показує, що з нинішньою системою організації досліджень на це можуть піти роки, повідомляє Business Insider.

Читайте також: Спалах смертельної пневмонії в Китаї: хвороба шириться світом

Що обіцяють вчені

За оптимістичним прогнозом директора Національного інституту алергії та інфекційних захворювань доктора Ентоні Фаучи, рання редакція вакцини з'явиться впродовж декількох місяців, а клінічні дослідження першої фази пройдуть ще до початку літа.

Втім досвід попередніх розробок вакцин проти небезпечних захворювань невтішний – процес триває набагато повільніше.


Cтворення вакцини проти коронавірусу триватиме, ймовірно, довше, аніж наразі обіцяють/Фото:Unsplash

Попередній досвід

Перша вакцина проти лихоманки Ебола була схвалена лиш нещодавно, через 20 років досліджень і чотири роки клінічних випробувань. Вакцини від вірусу Зіка, який почав поширюватися по світу у 2015 році, до цього часу не існує: препарат знаходиться на стадії тестування.

Досвід боротьби з атиповою пневмонією (SARS), яка, як і нинішня інфекція, зародилася в Китаї та була спричинена коронавірусом, також не створена. Хоч з моменту її спалаху пройшло понад 15 років.

У випадку з SARS це пояснюють тим, що зусилля органів охорони здоров'я дозволили зупинити поширення вірусу і необхідність в профілактиці відпала.


Вакцина проти коронавірусу наразі необхідна/Фото:Unsplash

Дія і протидія

Дослідники відзначають, що для створення повноцінної вакцини необхідне джерело фінансування, яке продовжить підтримку і після закінчення гострої фази епідемії.

Саме так сталося з дослідниками, які розробляли препарат проти атипової пневмонії. Коли занепокоєння з приводу цієї хвороби стихло, співробітників перевели на проєкт розробки вакцини проти близькосхідного респіраторного синдрому (MERS).

Інша проблема — відсутність точної інформації щодо багатьох аспектів нового захворювання, зокрема інкубаційного періоду. З огляду на всі складнощі, реалістичний термін створення і початку використання вакцини проти китайського вірусу – 1-3 роки.

Чим небезпечний новий вірус

  • У середньому – 9% інфікованих коронавірусом помирає. Станом на 25 січня від коронавірусу померла 41 людина, ще понад 1300 інфіковано.
  • Коронавірус, який вперше був зафіксований в Китаї, вийшов за межі країни. Спершу було зафіксовано хворобу у Таїланді, а потім в Японії, Гонконзі, Південній Кореї, Саудівській Аравії, Сінгапурі, В'єтнамі, Франції, Малайзії, Австралії та США.
  • Водночас, лікарі змогли вилікувати 36 пацієнтів від смертельного виду коронавірусу.
  • Таємничий коронавірус здатний поширюватися від людини до людини, фахівці заявили про побоювання пандемії.

Відео 24 каналу: все що відомо про коронавірус