CNN повідомило, що Органи охорони здоров'я Китаю включать безсимптомні випадки нового коронавірусу в офіційний підрахунок.

Така потреба виникла тому, що в Китаї фіксують багато випадків безсимптомної передачі коронавірусу. Досі безсимптомні випадки не враховувалися як підтверджені випадки згідно з керівними принципами уряду Китаю.

Читайте також: Поширення коронавірусу у світі – захворіли понад 4,3 мільйона людей: карта онлайн

Яка ситуація в Китаї сьогодні

В китайському місті Ухань виявили 26 нових випадків зараження коронавірусною хворобою. Це безсимптомні носії, без ознак зараження.

Цікаво, що станом на 17 травня наразі в Ухані не фіксуюють жодного хворого з активною формою недуги.

Тестування проводиться на добровільній основі. Жителі 11 мілльйонного міста, які пройшли тести раніше, не зобов'язані проходити їх повторно.

Кількість жертв зросла

У Китайському Ухані, звідки світом почався ширитися коронавірус, зросла кількість жертв від коронавірусу майже удвічі.

Важливо! Раніше Китай офіційно повідомив про смерть 3 342 людей через коронавірус, однак, за уточненими даними статистика летальних випадків підскочила до 4 632.

Влада Китаю провела перерахунок, оскільки точність даних про коронавірус в Китаї поставили під сумнів як за кордоном, так і самі громадяни КНР. Оприлюднивши оновлені дані, китайські чиновники переконують, що жодного приховування реальних цифр не було.

Коронавірус в Китаї: статистика

Офіційно від початку епідемії COVID-19 в Китаї заразилися понад 82 тисячі осіб.

За оновленими даними 17 квітня, від коронавірусу в Китаї померли – 4 635 людей, одужали – 78 227 пацієнтів.

Спалах коронавірусу почався в китайській провінції Хубей наприкінці 2019 року.

Американське інформагентство Bloomberg із посиланням на три офіційних джерела в адміністрації США, заявило про те, що Китай приховав масштаби спалаху коронавірусу на своїй території, скоротивши у своїх доповідях як загальну кількість захворювань, так і летальних випадків від цієї хвороби.

Псевдо подолання коронавірусу

24 березня у провінції Хубей, звідки коронавірус COVID-19 поширився на весь світ, скасували карантин. Тоді влада Китаю повідомила, що серед усіх заражених в Китаї 90% вже одужали, а впродовж останніх днів лише десятки підхопили вірус.

Також в Китаї заявляли, що інфікованими в Китаї все частіше стають іноземці, тому 26 березня, країна оголосила про закриття своїх кордонів.

Однак у Китаї не скасовували масковий режим, в громадських місцях людям міряють температуру, а ресторани та кіно ще не планують відкривати.

Як розвивалася епідемія

Перший смертельний випадок від коронавірусу стався 11 січня. Вірус здебільшого сконцентрований у місті Ухань, втім спалахи вже зафіксовано не лише в окремих провінціях Китаю, а й по всьому світу.

27 лютого ВООЗ заявили, що вперше зафіксували більшу кількість випадків зараження COVID-2019 за межами Китаю, аніж у епіцентрі її поширення. Річ у тім, що хвороба стрімко поширюється Європою, все більше випадків фіксують в Італії. Відтак, у Китаї за добу зафіксували 411 нових випадків зараження коронавірусом COVID-19, тоді як у світі захворіли 427 осіб.

У провінції Хубей влада посилила заходи безпеки здоров'я, зокрема жителям заборонили виходити з дому та користуватися власними автомобілями. За порушення заборони на вихід на вулицю громадян можуть затримати на строк до десяти діб.

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила глобальну надзвичайну ситуацію зі здоров'ям. Основною пересторогою є те, що небезпечний вірус пошириться на країни зі слабо розвиненими системами охорони здоров'я. Втім, пандемією поширення коронавірусу ще не вважають. Деякі епідеміологи зазначають, що цього не роблять виключно з політичних інтересів.

11 березня ВООЗ оголосила світову пандемію через коронавірус.

Актуально: Що таке пандемія і епідемія: пояснюємо різницю на прикладі коронавірусу

Уточнимо, що нині не існує вакцини від коронавірусу 2019-nCoV. Втім Китай та США заявили про те, що вже працюють над її створенням. Зокрема, США вже почали тестувати вакцину на людях. Відомо, що для тестування вакцини відібрали 20 добровольців. Перша людина, якій зробили вакцину американець, якого евакуювали з японського лайнера "Diamond Princess".

Коронавірус у світі

  • США на першому місці за кількістю заражених коронавірусом – тут зафіксували 1 мільйон 468 тисяч 577 випадків COVID-19.
  • Після США найвищий показник інфікування коронавірусом в Росії – понад 281 тисяча хворих.
  • Італія та Іспанія вже подолали пік епідемії.
  • Високі показники захворюваності на коронавірус фіксують наразі в Британії та Бразилії – понад 233 тисячі та 230 тисяч хворих відповідно.
  • Станом на 17 травня замикає першу п'ятірку найбільш постраждалих від коронавірусу країн – Іспанія – понад 230 тисяч інфікованих.

Карта захворювань на китайський коронавірус:

Скільки людей захворіло на коронавірус у Китаї та за його межами

Дані: Worldometers

COVID-2019 – що це? Саме так офіційно називають спалах коронавірусної хвороби, яка розпочалась в Китаї у 2019 році. Інфекцію вперше виявили в місті Ухань, ймовірно, саме там вона й зародилася.Місцеві жителі захворіли на пневмонію невідомого походження. Вчені вивчили геном вірусу та встановили, що він на 70% схожий на SARS-COV, який у 2012 році став причиною високої смертності через гострий респіраторний синдром.Спалах коронавірусу COVID-2019 пов'язаний з ринком морепродуктів та тварин, що в місті Ухань. Там торгували дикими тваринами для споживання. Все вказує на те, що хвороба має саме тваринне джерело інфекції.

Коронавірус у цифрах
Дані про смертність від коронавірусу/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.